Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Spolehlivá stavební pouzdra pro maximální otevřenost vnitřních prostorů

Srp 1412 Autor: Františka Podzimková

Přemýšlíte nad rekonstrukcí interiéru vašeho bytu a nevíte kde přesně začít, zkuste se zaměřit na propojení vnitřních prostor. Určitě v bytě najdete slabá místa, kde dispoziční řešení zdaleka neodpovídá vašim požadavkům.

staveb pouzdroZaměřte se na takové příčky, kde byste třeba ocenili celkové probourání, nebo alespoň přímý průchod. Například mezi obývacím pokojem a kuchyní, nebo jídelnou a kuchyní. Někdy může být komunikace mezi místnostmi příliš složitá a vytvořením nových otvorů či vybouráním příček, jí můžete velice snadno zjednodušit. Nebo naopak – možná máte v bytě místa, která byste chtěli oddělit, proto se právě zde rozhodnete novou příčku vybudovat.

Jestliže ale nejste úplně přesvědčeni o správnosti vašeho rozhodnutí, nemusíte se hned pouštět do tak radikálních změn. Ano, propojení místností je skvělým nápadem, ale stojí vám za to vybourat celou příčku? Klasické dveře toho samy o sobě také moc nesvedou – dojde sice k vybudování průchodu, ale optické propojení se moc nekoná.

V takových případech se můžete přiklonit ke kompromisnímu a optimálnímu řešení – posuvným dveřím. Lze je kdykoliv nechat otevřené a tak i užívat oba prostory naráz. Stejně tak je ale můžete zavřít a mít hned dvě samostatné místnosti, které mohou fungovat zcela nezávisle na sobě.

To ale není zdaleka jedinou výhodou. Posuvné dveře také výrazně šetří místo. Zachovají vzdušnost a prostornost místností. Už žádné zarážky, žádný strach z průvanu, žádné třískání dveří. Posuvné dveře zůstanou buď otevřené, nebo zavřené – jak si zrovna budete přát.

stavebni pouzdroV případě, že se chcete vyhnout i nepříjemnému vrzání a skřípění, je potřeba vybrat vhodná a kvalitní stavební pouzdra, do kterých dveře osadíte. Ne všichni výrobci totiž nabízí kvalitní pouzdra, která slouží bez závad i několik desítek let.

Bezkonkurenční technické parametry vykazuje například stavební pouzdro Eclisse. Tato firma je držitelem přes 20 patentů, co se posuvných systémů týče. Zaručuje plynulý a tichý chod dveří při vyvinutí malého úsilí. Na druhou stranu se dveře díky pojistce sami nezavírají, když zrovna nechcete.

Sortiment pouzder je široký a lze je instalovat jak do sádrokartonové, tak do zděné příčky. Jen při pořizování dávejte pozor, abyste sáhli po tom správném typu. Stavební pouzdra se vyrábí v mnoha variantách, takže najdete to správné pro každý typ vámi vybraných dveří. Zárukou je kompatibilnost s veškerými typy dveří od českých výrobců. Pokud vám jde o umístění jiných dveří, obraťte se na zákaznickou službu a školení pracovníci vám ochotně zodpoví veškeré vaše dotazy.

staveb pouzdroCo se týče jednotlivých druhů, v široké nabídce najdete klasická pouzdra pro jedno i dvoukřídlé dveře. Pouzdra se slovem LUCE v názvu se vyznačují tím, že umožňuje použití rozvodů všech elektro sítí. Pod přívlastkem Syntesis se zase skrývají pouzdra, která jsou kompletně bezobložková. Jejich použití se hodí do interiérů s jednoduchým designem, bez zbytečně přidaných doplňků. Nemusíte se bát o zachování čistých linií celého prostoru.

Speciálním typem je „Zákryt“, který funguje tak, že dvě krajní křídla schovává pouze do jediné kapsy uprostřed. Tento systém se hodí například pro dvě sousední místnosti jako je třeba WC a koupelna. Na podobném principu je založeno i pouzdro „Teleskop“, které zase do jedné kapsy schová dvě teleskopicky posuvná křídla. Můžete se tedy rozhodnout, jak velký prostor chcete nechat průchozí a jak velký otevřený.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist