Internetový hobby magazín

Menu

Soutěže

Nejnovější články

Současná tvář keramiky

Čvn 1324 Autor: Redakce

designova keramikaHlína je fascinující materiál. Keramika je používána již od období mladého paleolitu a v dnešní době je díky různým chemickým příměsím opravdu nadčasovým materiálem. Klasicky se dělí na hrubou a jemnou. Do rodiny hrubé keramiky patří především cihlářské výrobky. Sošky a další dekorativní předměty, stejně jako předměty denního užití patří mezi keramiku jemnou. Další dělení je podle chemického složení, resp. podle příměsí, které se do základní hlíny přidávají.

Pokud se o keramice chcete dozvědět více, můžete se to dozvědět v naprosto nové knize Současná tvář keramiky (v originále Ceramics: Tools and Techniques for the Contemporary Maker), jejíž autorkou je Louisa Taylorová.

keramicky setTato úchvatně krásná a neskutečně šikovná mladá autorka vystudovala design v Londýně a už v roce 2007 dostala svou první cenu, na kterou navazovalo vlastní studio. Podle svých vlastních slov hledá autorka inspiraci v historii a zaměřuje se na keramiku pro denní užití. Jde tedy většinou o různé designové, ale přitom praktické mističky, talířky a podobně. Jídlo naservírované v nich je opravdovým požitkem pro celý rodinný kruh i přátele. Také glazura jde ruku v ruce s čistými liniemi, Louisa si barvy sama míchá, takže na vás z každého kousku dýchne kus originality.

Louisa své umění předává dál prostřednictvím kurzů a nyní i knihy, kterou jako novinku pro rok 2013 vydalo nakladatelství Euromedia Group k.s., Knižní klub.

Soutěž o 3 knihy Současná tvář keramiky

kniha soucasna tvar keramikyKniha je praktickou učebnicí i zdrojem inspirace pro všechny, které keramická hlína zajímá.

Důkladně, jednoduše a srozumitelně seznamuje s řadou postupů a technik.

Uváděné popisy jsou jen základem, který umožňuje vytvářet keramické doplňky tvůrčím způsobem. Vedle tradičních metod jsou uváděny i nejnovější technologické postupy. Čtenář získá přehled o materiálech a vytváření modelů krok za krokem, o glazování a vypalování, o dekorativních a dokončovacích technikách.

Stačí odpovědět na jednoduchou otázku a mít trochu štěstí a kniha je vaše!

Soutěžní otázka: Kolik stran má kniha Současná tvář keramiky? Správné odpovědi zasílejte na soutěžní mail: soutez@prima-receptar.cz, nejpozději do pátku 5. 7. 2013

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist