Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Solární napájení zahradních svítidel je in

Kvě 2119 Autor: Komerční sdělení

Fenoménem letošního léta jsou bezesporu solární svítidla. Při zachování několika málo parametrů pro jejich užívání, dostanete krásné, efektní a v neposlední řadě ekologické osvětlení se snadnou instalací bez nutnosti připojení k elektrické energii. Zbavíte se tak nevzhledných kabelů, které často mohou být nebezpečné nejen pro děti, ale také třeba pro domácí mazlíčky.

solarni svitidlo

Foto: svetla24.cz

Jednodušší už to být nemůže

Foto: svetla24.cz

Foto: svetla24.cz

V dnešním článku se dozvíte o různých druzích solárních svítidel od nástěnných, až po unikátní řetězy. Všechny typy svítidel ale mají jedno společné. Čím více slunečního světla solární lampa přijímá, tím efektivnější je proces nabíjení a tím déle bude lampa po nabití baterie svítit. Při instalaci svítidla tedy myslete na to, aby svítidlo nebylo například ve stínu stromu a baterie pokud možno orientována na jih.

Čím více hodin slunečního světla solární lampa přijímá, tím efektivnější je proces nabíjení a tím déle bude lampa po nabití baterie svítit. V ideálním případě je solární panel orientován na jih, kam světlo dopadá po celý den. Nasměrování je velmi snadné, a to zejména u světel se samostatným solárním modulem. Krom délky světelné periody dbejte na čistotu panelu. Zde doporučujeme pravidelně otírat prach a zbavovat panel dalších nečistot.

Elegantní řešení zvýšení bezpečnosti vaší domácnosti

Dobře zvolené a efektivně orientovaná světla vám mohou pomoci také s bezpečností. Díky osvětlení cestiček už se vám nemůže stát, že se přerazíte o plastový bagr, který na cestě omylem zapomněly děti. Určitě se budete cítit bezpečněji, protože světlo prokazatelně odrazuje zloděje. Nás velmi zaujala nástěnná světla, která dokáží podtrhnout krásnou fasádu a navíc mohou obsahovat detektory pohybu, takže dojde k rozsvícení jen, pokud kolem domu někdo jde. Tím pádem nepotřebujete k nabití tolik slunečního svitu, energie z baterie je využívána velmi efektivně.

solarni svitidlo na fasadu

Foto: svetla24.cz

Solární světla všude po zahradě

Díky materiálům, jako je hliník nebo nerezová ocel, jsou světla odolná vůči povětrnostním vlivům. Můžete je tedy mít opravdu všude, kde se vám zlíbí. Zahradní světla mají hrotové zápichy a díky nastavitelnému bodovému světlu je snadné najít přesně ten správný úhel. Na terasu naopak doporučujeme solární řetězy, které rozhodně nezkazí romantickou atmosféru kruhu rodinného a určitě budou i tématem nejednoho hovoru při grilování s přáteli.

solarni svitidlo na zahradu

Foto: svetla24.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist