Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Skvělá zelenina i na vaší zahrádce

Kvě 1325 Autor: Aneta Skotníková

zelenina plodyAsi každý zahrádkář, který si dal práci s výsadbou zeleniny, očekává krásné zdravé plody. Aby toho docílil, nestačí jen zalévání, ale také dostatek živin, aby se měly rostlinky čile k světu.

Pro zdraví a vitalitu zeleniny je dobré sáhnout po přírodním bylinném přípravku KP Plodová zelenina. Je to růstový aktivátor s výživou ze 6 druhů bylin. Obsahuje přiměřené množství živin a stopových prvků, které mají příznivý vliv na rostliny. Podporuje vše, co je pro zeleninu nezbytné – růst , výnos a vitalitu. V neposlední řadě zvyšuje i odolnost a obranyschopnost vůči abiotickému stresu. Ano i rostliny trpní stresem. V jejich světě může být stres zapříčiněn vnějšími vlivy, jako je teplota, déšť, prudké slunce, nedostatek živin a další. Bylinky v přípravku obsahují silice, které odpuzují hmyz, jako jsou mšice, molice, mandelinky, ale také zvyšují obranyschopnost proti houbovým chorobám.

Nezvanými návštěvníky na našich záhoncích jsou také dobře známí slimáci

slimak spanelskyProti nim je na trhu přírodní produkt ND Feramol. K dostání je ve formě modrobílých granulí z fosforečnanu železitého, což je přírodní látka. Slimáci po pozření hynou ve svých úkrytech. Déšť a voda granulím nevadí. Ba naopak. Pro slimáky jsou nabobtnalé granule ještě lákavější. Když opět nastane sucho, granulím se vrátí jejich původní velikost.

Pokud se vám granule nezamlouvají a jste pro humánnější boj proti slimákům, můžete se bránit i pomocí bylinného přípravku KP Tymatol. Je to růstový aktivátor s výživou z extraktu z bylin, který také obsahuje živiny a stopové prvky. Ty jsou v takovém množství a formě, že mají příznivý vliv na rostliny. I KP Tymatol obsahuje silice a monoterpeny, které mají odpudivý účinek na plže a slimáky. Rostliny a jejich okolí postříkáte 1x týdně a slimáci se jim vyhnou. A žádný živý tvor tak kvůli vám nebude muset uhynout.

Pozor také na přízemní mrazíky a plísně!

Až si budete jisti, že mrazíky už vaši výsadbu nemohou ohrozit, je ten správný čas na výsadbu rajčat. Budete potřebovat černou netkanou textilii jako půdní pokrývku a spirálovitě zatočenou tyč sloužící jako opěra.

pestovani rajskychNepostradatelným pomocníkem bude i hnojivo proti napadení plísní a dalších houbovitých chorob například soupravou Zdravé rajče. Pomocný přípravek Harmonie Stimulátor zakořeňování s aktivním stříbrem se užívá ještě před výsadbou. Do roztoku se ponoří sazeničky, čímž se podpoří tvorba kořenového systému, odstraní se stres způsobený přesazováním a posílí se celkové zdraví rostlin. Pro výživu rajčat je ideální použít KP Zelenina. Jeho přednost je obsah přírodních surovin například kostní, péřové, krevní moučky, kakaových slupek a melasových výpalů. Hnojivo působí už od prvního týdne od aplikace a vydrží až 3 měsíce. Díky přírodnímu složení se nemusíme bát spálení nebo předávkování.

Dalším přípravkem, který chrání rajčata před plísněmi, ze soupravy Zdravé rajče je fungicidní přípravek Acrobat MZ WG. Nanáší se postřikem na část rostliny, protože si sama dokáže roznést přípravek do celého těla. Tím si zajišťuje ochranu před napadením. Postřik se provádí ve třech ošetřeních: začátkem června, v polovině června a koncem června.

Díky této komplexní ochraně se o svá rajčata nebudete muset bát a můžete si být jisti, že se vám odvděčí ve formě krásných zdravých plodů.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist