Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Šicí stroje se vrací do módy

Čvc 1605 Autor: Redakce

sici stroj historickyPřežitek z dob dávno minulých? Nikoliv, šicí stroje jdou opět do módy. Dříve uměla šít každá dobrá hospodyňka, dnes už mladé ženy nic takového neznají. Nemají potřebu si nic složitě vyrábět, když se všechno dá koupit. Přesto je o šicí stroje v poslední době velký zájem. Ženy je vnímají jako příležitost vyjádřit svou kreativitu a zhotovit něco vlastníma rukama.

Švadlenám není třeba radit. Ty moc dobře ví, co jsou to overlock a coverlock, jaký je mezi nimi rozdíl. Všem ostatním, kteří šijí pro radost a pro dobrý pocit, v 90 % případů vystačí multifunkční šicí stroj. Nabídka je pestrá, dnešní šicí stroje jsou malé, snadno přenositelné, dobře skladné a elegantní.

Na co se domácí šicí stroj hodí?

Fantazii se meze nekladou. S trochou šikovnosti si sami nakreslíte střih halenky, kterou tolik obdivujete na své známé, nebo si najdete střih na pěkný kousek do vašeho šatníku na internetu. Velmi často si ženy na stroji zhotovují různé textilní doplňky do bytu. Hitem poslední doby je patchwork, při kterém sešíváte dohromady zbytky látek. Perfektně vypadají například patchworkované deky a povlečení. Ušijete si polštářky, záclony a další textilie.

Kde koupit kvalitní stroj?

Šicí stroje dnes nejsou drahou záležitostí. Ceny se pohybují v řádech několika tisícovek, liší se hlavně podle funkcí. Nevíte-li si rady, jaké funkce budete potřebovat, neváhejte a kontaktujte odborníky.

Největším prodejcem šicích strojů v ČR je společnost Strima, která prodává výrobky 146 značek z celého světa. V zastoupení jsou evropské značky i například japonská značka Janome. Distribuují nejen přímo šicí stroje, ale také další potřeby pro šití (jehly, patky, olejničky, …) a CAD systémy pro tvorbu střihů.

Žádný další distributor šicích strojů takového rozměru jako Strima v Česku nepůsobí. Nákup u velké firmy přináší mnohé výhody. Skladem mají většinu náhradních dílů, takže nemusíte čekat na opravu. Pro některé zboží v záruce si dokonce zdarma přijedou a opravené vám ho přivezou. Opravy realizují přímo jejich technici, stroje se nikam neodváží.

Vyzkoušejte si šicí stroj na vlastní kůži

Šicí stroje je možné objednat přímo na webu společnosti Strima, PPL ho přiveze už do 24 hodin od objednávky. Není problém domluvit si dovoz ve večerních hodinách nebo v sobotu či vyzvednutí na jednom z více než 100 míst po celé ČR. Nad 2 420 Kč je poštovné zcela zdarma.

Pro ty, co se bojí nakupovat zajíce v pytli, jsou připravené showroomy v Praze, Brně a Prostějově. Odborníci vám tam kdykoliv připraví vybraný šicí stroj a nezávazně nachystají k vyzkoušení. O své zákazníky jsou zvyklí starat se od prvního momentu a pokračuje to v rámci záručního a pozáručního servisu a dalších výhod, které jsou k dispozici všem, co se stanou členy VIP klubu Strima.

Společnost Strima je určitě jedním z faktorů, které pomáhají k opětovnému šíření šicích strojů mezi lidi. Je dobře, že opět začínáme poznávat kouzlo toho, když si něco sami vyrobíme.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist