Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Sháníte mobilní klimatizaci? Poradíme vám, jak ji vybrat!

Kvě 1914 Autor: Komerční sdělení

Také máte hrůzu z vysokých teplot, které s sebou přinesou letní měsíce? Řešení je mnohem jednodušší, než se zdá – letní dny si můžete snadno zpříjemnit zakoupením kvalitní mobilní klimatizace.

Oproti stacionárním klimatizacím mají ty mobilní mnoho výhod. Jsou levnější, jejich obsluha je nenáročná a nevyžadují žádné razantní stavební úpravy vašeho domu. Zkrátka je jen umístíte tam, kam potřebujete, a necháte je rozproudit příjemný chladivý vzduch po celé místnosti.

Jediné, čemu budete muset věnovat energii, je správný výběr – a s tím si snadno poradíte na webu Vzdušín.cz.

mobilni-klimatizace

Teplý vzduch ven a studený dovnitř

Každá klimatizace, nehledě na konkrétní model, funguje tak, že odvádí teplý vzduch z místnosti a zároveň do ní přivádí ten studený, díky čemuž snižuje teplotu v celém pokoji. O tom, jak rychle a intenzivně bude rozvádět vzduch po místnosti, rozhoduje jak její chladicí, tak i vzduchový výkon.

Jedná se o základní parametr, který byste se měli při výběru klimatizace zohlednit. Pokud ho totiž podceníte, mohlo by se vám stát, že by vybraný model na ochlazení místnosti nestačil, nebo byl naopak příliš silný. Právě z toho důvodu se odvíjí od toho, pro jak velkou místnost klimatizaci kupujete.

Do domácností a na menší pracoviště se dokonale hodí model Olimpia Splendid Nano Silent. Během provozu je o 10 % tišší než většina ostatních modelů, a tak nebude nikoho rušit při práci, ani odpočinku. I přes své malé a skladné rozměry dokáže bez problému ochladit místnost s objemem do 60 m3.

Věnujte pozornost odvodu kondenzátu

Při ochlazování vzduchu vzniká také kondenzát, tedy voda, kterou je třeba dostat z klimatizace ven. Některé modely kondenzát odvádějí do zásobníku, který se pak musí třeba i několikrát denně vylévat. Proto se vyplatí vybrat klimatizaci s automatickým výparníkem kondenzátu, který vodu odešle ven společně s horkým vzduchem, a tak vám ušetří starosti s obsluhou.

mobilni-klimatizace

V tomto ohledu představuje dokonalou volbu zbrusu nová klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima – automatickým výparníkem kondenzátu totiž disponuje a navíc nemá příliš velké nároky na spotřebu energií. Mimo to slouží také jako odvlhčovač, takže pro ni najdete využití po celý rok.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist