Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Septiky, žumpy odpady: jak snížit zápach, tvorbu sedimentu a náklady na vyvážení a údržbu

Dub 1119 Autor: Redakce

Protože se nám hromadily dotazy na účinné biologické čističe a aktivátory biologických čističů a aktivátorů, které se používají pro usnadnění údržby septiků a odpad, přinášíme vám více informací.

Proseptik®

čistič septikůJedním z prvních přípravků svého druhu, který se objevil na trhu v ČR již před mnoha lety je přípravek PROSEPTIK®. Jedná se o enzymatický přípravek pro zkapalňování a rozklad fekálií, dalších biologických odpadů a k likvidaci zápachu, jehož základní surovina je vyráběna v Kanadě. Tento přípravek je pod různými obchodními názvy úspěšně prodáván již po desetiletí v USA a Kanadě a nově také rozšířen do Evropy – ČR, Slovenska, Řecka, Ukrajiny a Rumunska.

Přídavkem produktu PROSEPTIK®, který obsahuje enzymy rozkládající tuky, škroby a bílkoviny, se vytvářejí příznivé podmínky pro dosažení dlouhodobé přirozené rovnováhy s převahou příznivě působících mikroorganismů, které dokážou rozkládat biologické odpady na vodu a oxid uhličitý bez vzniku nežádoucích zápachů a usazenin.čištění septiků

Novinkou na trhu jsou rychlorozpustné Proseptik® Bio Tablety, které se vyznačují vyváženou kombinací bakterií a enzymů, které velmi účinně rozkládají nečistoty organického původu. Bakterie obsažené v tabletě nejprve čistí toaletu, poté zkapalňují pevný podíl organického odpadu v septicích a potrubí. Tyto bakterie se při dostatku potravy a optimálních podmínkách dále samy rozmnožují a produkují další enzymy.

Aktivátor septiků

aktivátor septikůVysoce účinným biologickým přípravkem pro rychlou aktivaci rozkladu organického odpadu v septicích je přípravek AKTIVÁTOR SEPTIKŮ, jehož původem je opět Kanada. Jedná se o unikátní přípravek, jehož každá složka přispívá k biodegradačnímu procesu efektivního snižování obsahu usazenin v septicích, žumpách, kanalizačních systémech a současně přitom omezuje tvorbu zápachu. Snižuje náklady na provoz septiků a navíc je šetrný k životnímu prostředí.

Pro aktivaci septiků postačí velmi malé množství přípravku. V případě silně zanedbaných septiků a žump je možno dávku několikanásobně zvýšit, vzhledem k nezávadnosti výrobku nehrozí nebezpečí předávkování.

Čištění potrubí v domácnostech

Biologický čistič odpadů 80gZávěrem za zmínku stojí Biologický čistič odpadů, který slouží pro biologické čištění potrubí a sifonů v domácnostech a restauracích. Efektivně snižuje obsah usazenin organického původu v odpadním potrubí a odpadních sifonech v kuchyních, koupelnách a na toaletách, současně přitom omezuje tvorbu zápachu. Je šetrný k životnímu prostředí, neobsahuje louh ani žádné jiné žíraviny. Z tohoto důvodu je vhodný pro použití zejména pro odpadní systémy s biologickými čističkami odpadních vod, ve kterých napomáhá s biodegradačními procesy.

Další informace na téma septiky a odpady vám přinese tým internetového obchodu www.bakterie-enzymy.cz a výrobce přípravků, společnosti PROXIM s.r.o., www.probazen.com.

Článek vznikl za podpory NVIRON Biosolutions Inc., Montreal, Kanada a Proxim s.r.o., tel. 466 530 365, www.proxim-pu.cz.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Septiky, žumpy odpady: jak snížit zápach, tvorbu sedimentu a náklady na vyvážení a údržbu
  • Martin V. 20.4.2011 (16:50)

    Jak často mám aplikovat bio přípravek do dřezu v kuchyni? Nesmírně smrdí a špatně odtéká. Už jsem vyzkoušel všechny krtk a do měsíce to samé. předem díky za odpověď. M.V.

Kategorie
<<Kvě 2019>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist