Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Sedět, ležet, relaxovat, spát… pohovky a sedačky

Led 1507 Autor: Redakce

Sedací nábytek nesmí chybět v žádném interiéru, o tom není pochyb. Jak vybrat válendu, pohovku či sedací soupravu tak, aby byla pohodlná, báječně se udržovala a vydržela leta? V dnešní době je velmi důležitým parametrem také cena a design. Ten by měl být neotřelý, ale přesto nadčasový. Do malých interiéru nemůžete jinak, než vybrat sedací soupravu rozkládací. Pokud na ní ale plánujete spát častěji a nebude sloužit na přespání jen návštěvám, šetřit nesmíte. Když dobře vyberete, záda vás rozhodně bolet nebudou. Pojďme si představit typy tohoto v interiéru nejčastěji obměňovanému nábytku.

pohovkaKlasické sedačky

Klasické sedačky mohou být v provedení dvoj a troj sedáku. Většinou mají 2 opěrky a záda. Ta mohou být z druhé strany pohledová, takže není problém sedačku umístit do prostoru. Mnoho výrobců také nabízí různé tuhosti sedáku. Ostatně sezení také může být v několika výškách. Zejména starší lidé nemají rádi, pokud do sedačky jak se říká „zapadnou“ a raději volí vyšší sedačku.

Zvolit si můžete také podnožky, které mohou být kovové, dřevěné a podobně.

Rohové sedačky

pohovkaPři nákupu rohové sedačky je potřeba si uvědomit, do jakého rohu ji chcete. Variantou pro sedačky do písmene L jsou také sedací soupravy do U. K rohovým sedačkám v dnešní době řadíme také ty s lenoškou. Nejedná se o klasické rohové provedení, ale mnoho z nás ji tak využívá. Je na vás, zda lenoška bude u stěny nebo v prostor – obě variant jsou možné. Lenoška navíc většinou disponuje úložným prostorem. Schovat zde můžete deku, nepotřebné polštářky a podobně.

Rozkládací modely

sedackyRozkládací sedačky a pohovky nesmí chybět v menších interiérech, kde je absence pokoje pro hosty. Další lůžko navíc se ale podle nás hodí v domácnosti vždycky, stejně jako další úložný prostor. Ten se hodí na zimní či letní peřinu (pokud je během roku měníte) a podobně.

Materiál, velikost a další parametry sedaček

Materiál i velikost sedačky je parametr, který závisí na mnoha faktorech. Pro kolik lidí sedačka bude? Máte malé děti nebo zvířata? Za nás rozhodně koženka nebo kůže. Jde o nadčasové materiály, které se snadno udržují. Co se potahových látek týče, jde o levnější variantu a údržbu lze ulehčit různými přehozy, které jednoduše vyperete. Velmi moderní alkantara, která je sice drahá, ale vypadá skvostně a snadno se udržuje.

Polohování ano či ne? Nastavitelný sklon opěráku je většinou jen u dražších modelů nebo sedaček na míru. Je jen na vás, zda si myslíte, že ho využijete. Mnohem důležitější je výška, hloubka a šířka sedáku. Tyto parametry jsou sice napsány i u každé sedačky z e-shopu, nic se ale nevyrovná, pokud si sedačku vyzkoušíte na vlastní kůži.

Pohovka pro náročné

Jak již bylo řečeno, sedačky na míru nejsou žádnou výjimkou. Zejména pokud ji potřebujete do atypického interiéru, kde stěny nemají 90 stupňů a podobně.

sedackyPro náročné jsou na našem trhu sedačky s nastavitelnými opěrkami pro hlavu i nohy a relaxačními zónami, které se dají ovládat mechanicky nebo elektronicky ovládat, stejně jako opěrky. Vnitřním materiálem sedáků u drahých sedaček je líná pěna, která se používá při výrobě matrací, a která se zaslouží o vaše dokonalé pohodlí. U dražších rozkládacích sedaček při rozložení dostanete standardní lůžko. Nejen co do velikosti, ale také pohodlí. Užívat si můžete klasický dřevěný rošt a kvalitní matraci. Takové sedačky se pak hodí i ke každodennímu využití jako noční lůžko/dvojlůžko.

Pokud máte domácího mazlíčka, pak na něho při výběru sedačky na míru nesmíte zapomenout. Informujte technika a on vám poradí, zda je vhodné do sedačky zabudovat niku jako pelíšek pro psa či kočičku. V nice ale může být i malá knihovna, prostor na taburet, který vyndáte jen v případě potřeby a podobně.

Doplňky

sedackyPro vaše dokonalé pohodlí nezapomeňte na stolek, jehož nožky zasunete pod sedačku a odložíte si na něho vše potřebné. Zapomenout nesmíme ani na kapsář na noviny, ale především ovladače na televizi a další elektrospotřebiče.

Nepostradatelným doplňkem jakékoliv sedačky jsou samozřejmě polštářky a deka.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist