Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

S automatickým systémem vyřešíte potíže se zavlažováním zahrady

Úno 2202 Autor: Komerční sdělení

Je-li součástí vaší nemovitosti prostorná zahrada, měli byste jí věnovat náležitou péči, aby vypadala útulně a dařilo se v ní všem rostlinkám a trávníku. Důležitým aspektem, který to ovlivní, je rozhodně zavlažování. Moderní automatické systémy vám v tomto ohledu výrazně usnadní práci.

Kapková závlaha

kapkovaci zavlaha

Kapková závlaha, Foto: spravna-zahrada.cz

Na soukromé zahrady se dá aplikovat klasická kapková závlaha. Ta se běžně používá v zemědělství při pěstování plodin, kdy je nutné jim dopřát dostatek vláhy a nespotřebovat přitom zbytečně moc vody. Tím, že se tekutina dostává rovnou ke kořenům a do půdy v jejich blízkosti, nedochází k jejímu vypařování, tím pádem tedy k plýtvání. Kapkovací závlaha je ideální tehdy, máte-li skleník, v němž chcete pěstovat rostlinky, ovoce a zeleninu po celý rok. Při zavlažování skleníku pomocí kapkové metody spotřebujete až o desítky procent méně vody, než pokud byste půdu kropili pomocí obyčejné konve, potažmo hadice.

Rozprašování vody

Neméně podstatnou záležitostí je rovněž zajištění zavlažování trávníku. Zde je vhodné použít špičkové závlahové systémy, které jsou tvořené sítí trubek, na něž se připojí rozprašovače. Moderní automatické zavlažování samozřejmě využívá rozprašovače, které jsou umně zabudované tak, aby nepřekážely z estetického hlediska. Jakmile jsou vypnuté, zasunou se do země, tudíž pak v trávníku nejsou prakticky vůbec vidět.

Přednosti současných závlahových systémů

Automatické závlahové systémy se dnes už běžně napojují na inteligentní software. S jeho pomocí můžete snadno volit intenzitu skrápění. Vše se dá ovládat pomocí aplikace v mobilním telefonu či PC. Klidně i na velkou vzdálenost, když jste například někde na dovolené. Systém umí pracovat s předpovědí počasí, kvalitní zařízení také shromažďuje informace o průtoku vody a další data tak, abyste měli dokonalý přehled o tom, kolik vás zavlažování trávníku a rostlin stojí.

automaticka zavlaha

Automatická závlaha, Foto: spravna-zahrada.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist