Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Rozšiřte svou zahradní techniku o užitečné vychytávky

Čvn 1721 Autor: Redakce

Ačkoli se mnohý zahrádkář, sadař a pěstitel obával, že tuhá zima a parné léto notně prověří každou zahrádku, sad nebo městský park, opak je pravdou. Tráva roste jako divá, keře se obalily růžemi, rododendrony a stromy se po nalitých pupencích obsypávají ovocem snad více než v uplynulých létech.

sekani travniku

Křovinořezy do terénu, na keře i popínavé rostliny

Proto se zahrádkáři zamýšlejí, zda jim k podzimnímu ošetření a zastříhání keřů budou stačit zahradnické nůžky, nebo by se jim už více vyplatil křovinořez. Křovinořez se nepoužívá pouze na zastřižení pěstěných zelených plotů, hodí se i na zástřih přerostlých popínavek, které se už dnes povážlivě nahýbají mimo zeď. Křovinořezy se ovšem používají i v těžce přístupných terénech, kde si s trávou a křovinami neporadí běžná sekačka.

Jakou sekačku si vybrat?

Nad sekačkou je také třeba se zamyslet. V případě, že máte starší typ na elektrický pohon a vy musíte složitě přesouvat prodlužovací kabel z garáže do okna v místnostech, kam by vám kabel od sekačky nedosáhl a vy tam máte zdroj energie – zásuvku, možná by se vyplatilo pořídit si sekačku na benzinový pohon. Mnohdy je hlučnější, ovšem je výkonnější a rychlejší. A pokud máte terén zahrady či sadu v dostatečné rovině, taková sekačka s pohonem je užitečným pomocníkem. Na výběr jsou spolehlivé sekačky samopohonem, které ovládáte s pomocí ovládací páčky. Tento typ ocení jak hůře pohybliví lidé, tak senioři, kteří se nemusejí namáhat s tlačením či složitým taháním běžné sekačky. Sekačky jsou vyráběny se samosběrným košem, ze kterého pohodlně vysypete trávu na kompost nebo dáte sousedovi pro králíky, anebo se systémem drcení stébel na drobné části, jež slouží okamžitě jako hnojivo pro rostoucí trávu.

Zahradní traktory pro farmáře, centrály pro zahradníky a stavaře

Farmáři a majitelé velkých travnatých ploch ocení zahradní traktory, pro něž je sekání trávy a její sběr hračkou. Motoristicky zaměření pěstitelé si zároveň při pojezdu na traktůrku odpočinou a práce pro ně bude zábavou, vzrušením a odpočinkem. Praktickým zařízením, jež využijí pracovníci v terénu, kde není elektrická přípojka, jsou centrály. Firma Honda, jež se soustředí na mnohé přístroje pro dům a zahradu, dodává i elektrocentrály, jednofázové a třífázové centrály, stejně jako rámové elektrocentrály se svářečkou. V prodejně hondastroje.cz se tak mohou zásobit jak domácí pěstitelé, soukromí zahradníci i pracovníci v zahradnických službách. Dveře obchodu mají otevřené i stavbaři a motoristé.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist