Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Renovace dveří

Srp 1130 Autor: Redakce

Pokud jste se rozhodli pro renovaci dveří, mělo by se jednat o kvalitní starší dveře. V dnešní době totiž seženete interiérové dveře v hobby supermarketech již od 1.000 Kč. Právě to je důvod, proč za tu práci musí renovované dveře stát.

Docela dobrých výsledků docílíte, pokud staré například skříňové dveře, potáhnete samolepící tapetou. Jde asi o nejjednodušší, nejrychlejší a nejlevnější způsob renovace interiérových dveří.

Renovace dveří nátěrem

Pokud se rozhodnete pro nátěr dveří, budete k renovaci potřebovat: brusku se smirkovým papírem o různé hrubosti, brusitelný akrylátový tmel, kvalitní vodou ředitelnou barvu (bakrylex, ekologické barvy), plyšový váleček (hlavně ne pěnový).

brouseni dveriPro broušení vysazených dveří doporučujeme venkovní prostory, protože broušení staré barvy hodně práší. Šroubovákem odstraníte kliku a můžete přejít vlastní renovaci. Bruskou se smirkovým papírem poctivě přebruste celé dveře, okraje a hrany zkuste brousit ručně. Prach utřete navlhčenou mikroutěrkou.

Na obroušený, odmaštěný a suchý povrch můžete v případě potřeby (na díry, promáčknutá místa, omlácené rohy a jiné nerovnosti) přímo nanášet kyt i v tlustější vrtstvě. Tmel nechte dostatečně uschnout nejlépe na sluníčku. V teplém počasí tmel schne asi 2 hodiny. Následně zakytovaná místa přebrousíte tak, aby nevznikaly žádné vypoukliny.

Hladké dveře opět očistíte vlhkým hadříkem, necháte uschnout a můžeme přejít k nátěru. Vždy doporučujeme nátěr provádět 2x a to v protisměru, pak dosáhnete nejlepších výsledků bez cákanců a stékání barvy. Nakonec barvu rozetřete shora až dolů. Jedna plechovka barvy vystačí na dvoje dveře. Barva schne cca 30 minut. Pak už jen opět přišroubujete kliku a dveře zasadíte do pantů. Renovace jedněch dveří zabere necelé odpoledne a výsledek opravdu stojí za to. Celková cena renovace vyjde cca na 150 Kč.

Foto návod renovace dveří

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Renovace dveří
  • Leoš K. 2.5.2014 (13:24)

    Zdědil jsem po prarodičích dům a v současné době provádím kompletní rekonstrukci. V domě se nachází zastaralé dveře. Řešil jsem zda všechny dveře vyhodit nebo je opravit. Nakonec jsem si uvědomil, že podobné dveře se nikde nedají sehnat a rozhodl jsem se je nechat potáhnout plastem. Tuto renovaci dveří mi prováděla specializovaná firma, která odvedla špičkovou práci. Lepší dveře snad nikde v obchodě nekoupíte. Doporučuji tento styl renovace.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist