Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Relax v domácím prostředí?

Pro 1417 Autor: Dana Peštová

Je normální, že nás předvánoční shon i proměnlivé sychravé počasí s mlhami a deštěm zmáhá. Nedostatek sluníčka, tma když ráno vstáváme i když se vracíme z práce domů i nedostatek pohybu na čerstvém vzduchu nám na náladě nepřidá. Pomůže, když na chvíli zvolníme a uděláme si trochu času pro sebe. Je důležité relaxovat.

virivkaKaždý si příjemný relax představuje možná trochu jinak, mnoho lidí má rádo nechat se hýčkat masáží. K tomu abychom nabrali nové síly a přišli na jiné myšlenky, ale nemusíme nutně vyrážet do lázní nebo wellness hotelů. Pohodovou atmosféru si mžeme navodit i doma, třeba pomocí horké koupele ve vaně s příjemnou pěnou do koupele. Ještě příjemnější a intenzivnější zážitek je koupel ve vířivé vaně.

Vířivé vany pro dvě až tři osoby

Užít si takový relax v pohodlí svého domova je čím dál tím dostupnější. Nemusíte mít nutně prostory a finance pro vířivku pro šest či osm osob. Takovou vířivku byste pravděpodobně doma příliš často nevyužili. Skvěle se odreagujete a odplavíte stres i ve vířivé vaně určené pro jednu až dvě osoby. Koupel je stejně nejpříjemnější pokud si jí vychutnáváme v klidu sami nebo s partnerem či partnerkou. Kromě základních řad vířivých van z akrylátu, jsou už i na našem trhu luxusnější vířivky, jejichž skořepina je vyrobena z měkké polyuretanové pěny, která vyniká mimo jiné i velmi dobrými tepelně izolačními vlastnostmi a nízkou hmotností. Posezení i poležení v takovéto vířivce je opravdu pohodlné, protože vířivka nestudí a její vnitřek se přizpůsobí právě vašemu tělu. Dopřát si bublinkovou masáž doma je jednodušší, než vyrazit někam do komerčních prostor. Nemusíte myslet na to, kdo se ve vířivce koupal před vámi.

virivkaV současné době je nabídka domácích vířivek a vířivých van opravdu pestrá a některé základní modely jsou opravdu finančně dostupné. I za přijatelnou nepřemrštěnou cenu tak můžete mít vysoce kvalitní vířivku s dlouhou životností. Vybírat můžete z různých tvarů i velikostí, existuje i mnoho doplňků, které koupání ještě více zpříjemní, například kvalitní audio systém nebo LED osvětlení. Často ale stačí k dokonalosti pouze vonný olejíček. I v dnešní uspěchané době si aromaterapie našla své místo.

Nejmenší modely klasických vířivek mají rozměry začínající již na 200 x 150 cm. Pro jejich instalaci nejsou nutné žádné bourací práce. Vířivka tohoto rozměru se vejde do běžných dveří.  Využívat její blahodárné účinky mohou lidé, kteří pracují manuálně i ti, kteří tráví dlouhé hodiny v kancelářském křesle či za volantem automobilu. Teplá voda a jemná masáž proudem vody či gejzírem bublinek nejenomže zbavuje tělo nahromaděného stresu a pomáhá proti nespavosti, ale také tlumí bolesti pohybového aparátu bez toho, aby docházelo k zatěžování kardiovaskulárního systému.

Je libo jemnou či hloubkovou masáž?

virivkaKvalita a s tím spojená i cena závisí také na osazení vířivky masážními tryskami. Právě díky nim si můžete vybrat mezi hydromasážní a jemnou perličkovou koupelí. Nastavením intenzity proudů vody si můžete užít masáž relaxační či hloubkovou. V menších vířivých vanách bývá většinou 5-12 masážních trysek a také trysky vzduchové. Obecně platí, že cena roste s počtem trysek. Nároční zákazníci mohou zvolit modely využívající inovativní technologie, které slouží k řízení intenzity masáží v určitých místech vířivé vany. Lze tak zvolit program speciálně určený k masáži unavených nohou či bederní oblasti zad, která bývají velmi často přepínána.  Intenzita i druh masáže se liší nasměrováním trysek. K tomu, aby bylo ležení ve vaně maximálně pohodné a aby se zbytečně nenamáhala krční páteř, slouží měkké polstrování či opěrka hlavy. Připlatit si můžete i za schůdky či opláštění, které bývá většinou z PVC v různých dekorech nebo ze dřeva. Pokud chcete vyzkoušet něco méně obvyklého, vyberte si model vířivé vany, který nabízí Vibrasound, tedy masáž vlněním hudby.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist