Receptář radí- jak začít s přípravami na konci zimy
I když to za oknem příliš nevypadá, je jisté, že za chvíli je tu opět jarní období. Jestli se chcete pohnout o krok napřed, zkuste se začít zahradě věnovat trochu jinými metodami. Metodami, které jsou zdravější a šetrnější jak k vám, tak i k životnímu prostředí. Bude to jistě příjemná změna.
Myslíme „bio“ nejen na zahradě
Poptávka po přírodní, neboli bio kvalitě den ode dne stoupá a stoupá. Objevují se nové technologie, přípravky, ale i výrobky s podnadpisem „bio“. Jestliže chcete držet krok a aktivně se zapojit do zlepšení životního prostředí, jistě nic používáním těchto přípravků nezkazíte. Mají totiž pozitivní vlivy i na lidský organismus. A je jedno, zda začnete s konzumací bio potravin, s používáním bio ochranných prostředků na vaši zahradu, nebo prostředků pro ochranu domu a čistících a pracích prostředků.
Jako novinku můžete například vyzkoušet z těchto řad substrát speciálně určený pro pelargonie. Je to přírodní hnojivo, působící dlouhodobě, rostlina si ho totiž bere sama, podle její aktuální potřeby. Prostředek mimo jiné látky obsahuje navíc fosfátová skla, ve kterých se nachází hodně draslíku a fosforu. Substrát je z řady NatureGarden, která se přímo na bio hnojiva specializuje.
Podpora klíčení a zakořeňování
S příchodem nového ročního období se také nesmí zapomínat na jisté úkony, o které je třeba se právě v tyto chvíle postarat. Jedním z nich může být aplikace přípravku, který u rostliny podpoří tvorbu kořenů. Jedná se o simulátor zakořeňování, který se používá jako zálivka rostlin, nebo i semen. Má fungicidní a antistresové účinky, které tvorbu klíčků a kořenů jednoznačně podpoří. Dále bychom měli rostliny, jak se patří po zimě zregenerovat. Pro to je vhodné co nejvíc přírodní hnojivo, které rostliny znovu postaví na nohy a osamostatní je.
Zase ta kadeřavost!
Častým problémem obtěžujícím spousty milovníků zahradničení je kadeřavost, která postihuje broskvoně. Před tou je vhodné chránit stromy preventivně.
Nejčastějším a nejideálnějším prostředkem je Kocide 2000. Aplikovat by se měl v tu dobu, kdy je od nového roku součet všech hodin, ve kterých bylo venku více než 7 stupňů celsia, větší než 100. Nikdo to asi nepočítá přesně, ale je třeba dodržovat tuto dobu alespoň orientačně.
Naše babičky ale žádné výpočty nepotřebovaly. Nejvhodnější doba pro postřik proti kadeřavosti je údajně v době, kdy se na lískách začínají objevovat první jehnědy.
Více se dozvíte ve článku „Kadeřavost broskvoní„.
Komentáře k článku
Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.