Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Recenze robotu Bosch MUM řady 5

Čvn 1303 Autor: Redakce

Kuchyňský robot značky Bosch MUM řady 5 se prodává v různých cenových kategoriích. V této recenzi si představíme robot prodávaný pod označením Bosch MUM 54240. Jedná se spíše o střední cenovou kategorii, proto ho jistě ocení každá kuchařka.

Jaké funkce můžeme tedy od tohoto robota očekávat?

robot boschOd standardního mixování, šlehání nebo hnětení, až po strouhání, krájení sekání nebo dokonce lisování ovoce. Těšit se můžete na 7 pracovních rychlostí, multifunkční rameno, které se snadno ovládá. Dále robot slibuje výkon, který hravě zvládne i hnětení těžkého těsta. A jak je to ve skutečnosti? Opravdu tak! Ještě jsme nenarazily na problém. Ten ale vyvstal při několika prvních použitích, kdy se nám díky velkému množství bezpečnostních pojistek téměř nepodařilo robota spustit. To ale v žádném případě nepočítáme mezi negativa. Až se naučíte, že všechny otvory pro příslušenství musí být zaslepeny, mísa i nástavce na doraz zacvaknuty, nebudete mít žádné těžkosti.

Bohaté příslušenství zaručuje širokospektré využití tohoto robota

Určitě oceníte nerezovou míchací mísu, která pojme až 2 kg těsta s ochranným krytem proti cákání a otvorem pro snadné přidávání surovin (lze dokoupit i plastovou mísu cca za 300 Kč). Dále k příslušenství patří mlýnek na maso, plastový mixér, šlehací metla, hnětací háky, průběhový krouhač, lis na citrusy, pěchovátko a víko.

S příslušenstvím se rychle naučíte pracovat, třebaže ze začátku budete mít pocit, že si okurku na okurkový salát snad raději nastrouháte po staru „na struhadle“. Při nákupu robota se rovnou informujte na možnost dokoupení některých nezbytností. 

prislusenstvi bosch mumZcela jistě využijete kotouč na bramboráky (cena asi 250 Kč) nebo třeba nástavec na strouhanku.

Milujete domácí zavařeniny? Pak určitě neváhejte a zainvestujte také do odšťavňovače bobulovin. Velké mínus ale musíme robotu uštědřit za nemožnost dokoupení mlýnku na mák. Ten se do dnešní doby vyrábí pouze pro Bosch roboty řady 4 a samozřejmě pro mnohem dražší profi roboty.

Design

Jistě oceníte i jeho designovou čistotu, takže nebude svým vzhledem hyzdit vaši kuchyni. Je dodáván v bílo-stříbrné barvě. Všechny hrany jsou hladké, a proto je zaručeno snadné čištění všech součástek, které můžeme mýt i v myčce nádobí. Je velice kompaktní a proto nezabere žádné místo. Dodává se také s taštičkou na příslušenství, do které lehce schováte všechny metle, hnětače a nože-kotouče. Taštičku pak uložíte od míchací mísy. Tím ušetříte další místo v kuchyni.

recenze bosch mumVýrobce se také zaměřil na bezpečnost uživatele a opatřil přístroj ochranou proti přetížení, gumovými nožičkami zajišťujícími vysokou stabilitu, ale především kontrolou proti chybnému připojení příslušenství. Jak již bylo řečeno, robot nelze vůbec zapnout, pokud není příslušenství správně zapojeno nebo pokud chybí ochranné víko. Tuto funkci oceníte, pokud vám při vaření pomáhají neposedné děti.

U tohoto robotu je výborný poměr vztahu cena-kvalita (cena robotu se základním příslušenstvím je v internetových obchodech asi 5.500 Kč). Vysoký výkon a ochrana proti přetížení zajistí, že se nepřehřeje ani při dlouhém a náročném používání. Uživatelsky příjemnou je také funkce parkovací polohy. Robot po vypnutí vždy zastaví v poloze, při které lze mísa snadno vytáhnout.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist