Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Recenze meteostanice Hyundai WS 2005

Úno 1306 Autor: Redakce

Dnes si představíme meteostanici  Hyundai WS 2005, kterou jsme do redakce dostali na recenzi. Tento typ jsme si vybrali záměrně, kvůli dobrému poměru cena/výkon.

V balení nalezneme hlavní jednotku se stojánkem, venkovní teplotní senzor s kabelovou teplotní sondou. Samozřejmostí je také podrobný český návod. Poslední drobností je kartička, jak aktivovat prodlouženou záruku na 40 měsíců. Pro uvedení do provozu budeme potřebovat 3×AAA tužkové baterie pro stanici a 2×AA mikrotužkové baterie pro externí čidlo. Baterie nejsou součástí balení.

Hyundai WS 2005

Nastavení:

Stisknutím tlačítka „WEATHER“ na zadní straně po dobu 3 vteřin, nastavíme aktuální počasí, které slouží pro přesnou předpověď počasí. K dispozici máme celkem 5 animací stavu počasí – slunečno, polojasno, oblačno, zataženo s deštěm a mráz nebo sněžení. Dále si můžeme tlačítkem „ABSOLUTE/RELATIVE“ nastavit, zda chceme zobrazovat relativní, nebo absolutní (skutečný) tlak.

zadni_cast2Hodiny a kalendář se nastaví automaticky po 3 minutách od zapnutí přístroje, pomocí rádiového signálu a tyto parametry se každou noc přesně synchronizují. Jako poslední nastavíme zemi pod označením: CZR a jako město musíme zvolit Prahu. Je škoda, že není na výběr ještě alespoň jedno město na Moravě. Od výběru města se totiž odvíjí východ a západ slunce. Za vyzkoušení by v případě východu Moravy mohlo být použití Bratislavy a tím docílit přesnějšího výpočtu.

Podstatnou funkcí každé meteostanice je teplota a vlhkost. Pro vnitřní teplotu a vlhkost není potřeba nic nastavovat, stanice obsahuje integrované čidlo, které je umístěné na zadní straně přístroje. Zobrazované hodnoty můžeme zobrazit jako °C/°F. Poslední nastavení provedeme na venkovním čidle, po vložení baterií se začne na malém displeji okamžitě zobrazovat teplota a vlhkost. Opět máme možnost přepnutí teploty na °C/°F. Zkontrolujeme nastavení kanálů, máme možnost zvolit posuvným přepínačem mezi 1,2,3. Vybraný kanál nastavíme i na hlavní stanici a každých 30 vteřin mělo by dojít k bezdrátovému přenosu dat.

 Funkce:foto senzoru

 • Čas řízený radiovým signálem DCF 77
 • Zobrazení data a dnů v týdnu
 • Opakovaný budík
 • Vnitřní a venkovní teplota
 • Vnitřní a venkovní vlhkost
 • Barometrický tlak
 • Fáze měsíce
 • Východ a západ slunce/měsíce
 • Vývoj barometrického tlaku (v grafu)
 • Historie tlaku
 • Předpověď počasí

Rozsahy čidel:

Vnitřní teplota: 0 až 50 °C
Venkovní teplota: -20 až 50 °C
Vlhkost 20 až 99 %

Testování:

Přesnost měřené teploty je velice dobrá, hlavní stanice a externí čidlo (včetně kabelového) se ve stejném prostředí rozchází jen nepatrně o 1-2 desetiny °C. Vlhkost se rozchází v průměru o 4 %, což už není tak dobrá hodnota. Externí čidlo nemá problém s dosahem signálu, bezproblémů se ihned spojilo i přes několik silných zdí. Čitelnost displeje je dobrá i z ostřejších úhlů, podsvícení je rovnoměrné. Drobným nedostatkem je, že podsvícení se vypíná po 3 vteřinách, to je sice dobré na životnost baterií, ale v noci musíte neustále znovu mačkat tlačítko podsvícení, abyste si mohli projít veškeré měřené údaje.

Za nás můžeme výrobek doporučit, v této cenové relaci budete jen těžko hledat kvalitnější výrobek. Pro větší nadšence doporučujeme stanici, která bude umět stahovat informace z internetu a umět komunikovat s počítačem.

 Meteostanici poskytla firma EURONICS ČR a.s.
 Detail produkutu: Hyudai WS 2005Cena: 998 Kč

Fotogalerie:

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist