Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Recenze bazénových vysavačů

Čvn 1110 Autor: Redakce

Bazén touží mít na zahrádce snad každý. Ne každý ale má čas na péči o něho. Proto vám přinášíme mini recenzi bazénového příslušenství-vysavačů, které vám ušetří práci při čištění zahradních i interiérových bazénů.

Samozřejmostí každého zahradního bazénu či jezírka by měla být výkonná filtrace. Ani ta vás ale od nečistot ve vodě neochrání na 100%. Také nezapomeňte na síťky pro větší nečistoty a spadané listí či větévky. Pomoci vám může i vhodná bazénová chemie nebo enzymatické čističe vody.

Automatické vysavače

jezirkovy vysavacAutomatické, chceteli-li robotické vysavače bazénů fungují na podobném principu jako domácí robotické vysavače. Jejich cena začíná cca na 18.000 Kč, takže se hodí spíše pro náročné milovníky vodních ploch. Hlavní výhoda automatických vysavačů je, že se hodí pro většinu materiálů, ze kterých jsou bazény většinou vyráběny. Dámy ocení jednoduchost ovládání robota. Ten se sám spustí hned jak ho ponoříte do vody a po ukončení čistícího cyklu sám vypne.
Kvalitnější robotické vysavače bazénů zvládnou přefiltrovat i opravdu malé nečistoty, ale dokonce i mikroorganizmy a choroboplodné zárodky. Tím se vyhnete používáním velkého množství chloru. To ocení zejména děti a lidi s velmi citlivou pokožkou. Mezi nevýhody patří, že vysavač vyčistí bazém na dně a do výšky pouze 30 cm.

Jezírkové UV lampy

uv filtraceJezírkové UV lampy rovněž přispívají ke zvyšování kvality zahradních vod. Princip fungování lamp spočívá v tom, že se k nim shlukují řasy a sinice, které jsou následně odchytávány filtračním systémem. UV lampy využijete zejména pro rybami osazené jezírka, protože lze omezit použití chemikálií na minimum. UV lampy pracují selektivně a poškozují jen kolonie nebezpečných mikroorganizmů. Užitečné kolonie nitrifikačních bakterií žijících hlavně ve filtrech, na dně nádrží, na rostlinách a kamenech zůstávají nepoškozené. Jediným dalším nákladem lampy cca za 3.000 Kč je výměna zářivky minimálně jednou za dva roky.

Mercedes mezi jezírkovými vysavači

bazenovy vysavacAsi nejvíce nás zaujal jezírkový vysavač OASE Pondovac 4 je vysokovýkonný vysavač dokonce i pro velmi členité hladké foliové dno ve velkých hloubkách. Hlavní výhodu tohoto stroje je krom vysokého výkonu zejména možnost vysátí kalu i z velkých hloubek. Tyto jezírkové vysavače zvládnou i vysátí dlouhých a vláknitých řas. Samozřejmě vysaje i bahno, listí a zahnilé zbytky rostlin.

Podtrženo sečteno, nejsme tak bohatí, abychom mohli kupovat levné věci. Neznačkové nebo jednokomorové vysavače se neosvědčily. Jednokomorové vysavače se musejí částo vypouštět, což čištění znepříjemňuje.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist