Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Rady, kam s vaším miláčkem na procházku

Zář 1530 Autor: Monika Harcarikova

Nudíte se vy i vás mazlíček při venčení? Pamatujete si trasu, kterou chodíte již nazpaměť, a nic vás na ní nepřekvapí? Pokud se každý den přemlouváte, abyste vůbec vyrazili ven, je načase změnit přístup a trasu. Nejenže se zabavíte vy, ale uvidíte nadšení v očích vašeho čtyřnohého přítele.

Myslete na teplo

pes mok oblecekS přicházejícím podzimem mohou nastydnout zejména malá psí plemena. Chraňte je pomocí psích oblečků. Existují i nepromokavé varianty, díky kterým se můžete venku prohánět v dešti i sněhu. Navíc si ušetříte práci, obleček stačí sundat a suchému, zahřátému a spokojenému pejskovi pouze otřít packy. Na výběr máte dokonce i z různých barev, takže váš společník bude fešák.

Odměny pro šikuly

Určitě to znáte. Když vás pejsek poslouchá, po cestě ho rádi odměňujete a on má motivaci povely vykonávat správně. Pamlsky tedy nezapomínejte doma a noste je ve speciálním pytlíčku na dobroty připnutého karabinou nebo sponou k opasku. Uvidíte, jakých „tríčků“ bude váš kamarád schopný. Ale i při procházce myslete na linii svého pejska a místo sladkých piškotů kupte speciální psí sušená masíčka.

Vodítko, vodítko, vodítko

pes voditkoI když u sebe máte dobroty a váš vycvičený pes poslouchá na slovo, nikdy nemůžete předvídat celý průběh cesty. Potkáte hárající fenu, běžce, veverku nebo prostě sympatickou osobu, kterou váš pejsek nechce nechat pouze projít. Představte si, jak za ním uháníte před zraky cestujících, nebo jak se ho snažíte táhnout vaší naplánovanou trasou. Plánujte dopředu a zajistěte hladký průběh procházky vodítkem. Nechápejte ho jako vězení, ale nástroj jistoty a bezpečnosti.

Ohleduplnost

K zajištění hladkého průběhu vycházky patří i nepříjemnost v podobě uklízení hromádek. Často se stane, že se vybavíte jedním nebo dvěma pytlíčky, ale váš pejsek se nechová podle plánu a sáčky nestačí. Někdy je můžete sehnat v parku, lepší variantou ale je vybavit se celým balením. Určitě jste se dostali do situace, kdy jste sice byli připraveni na vše, ale „náklad“ jste neměli kam vyhodit. Proto existují varianty ekologických pytlíčků, které se volně rozkládají v přírodě, a vy se nemusíte rozčilovat hledáním koše.

Nové technologie podporují psí přátelství

Brit Training na mobiluJestli váš mazlík hledá další psí kamarády, ale ve vašem okolí nikoho neznáte, stáhněte si do svého chytrého telefonu aplikaci Brit Po Stopě. Nejenom že se můžete seznámit s novými lidmi se stejnými zájmy, ještě se pochlubíte délkou své procházky a zábavnými úlovky v podobě fotek a videí.

Kam na cvičák

Aplikace vám poradí i v případě, že chcete zlepšit nebo naučit vašeho přítele nové povely, chcete, aby si zvykl na nový psí kolektiv, nebo si prostě vyměňovat zkušenosti s ostatními chovateli. Uvidíte, že pohyb na čerstvém vzduchu ve dvou vás ještě víc sblíží!

Hrajte si

Pes je vlastně vaše čtyřnohé dítě, které potřebuje pozornost, jinak se může brzy nudit. Berte s sebou míčky a hrajte si se svým miláčkem.

Dobrodružství v podobě nových tras

pes brit huskyProcházení stejných cest se stává stereotypem nejenom pro vás. Proto jednou za čas zkuste změnit trasu. To nadšení vašeho kamaráda vás nabudí a překvapí. Ještě netušíte, co na nových cestách poznáte, když se budete dívat psíma očima.

Dobrý skutek            

Jestli je vás mazel už vyčerpaný, ale vy stále oplýváte energií, navštivte blízký útulek. Svého pejska nechte odpočívat doma a udělejte dobrý skutek. Rozveselíte mnohá zvířatům a i vy budete nadšení.

Nenechte se omezovat

Nemusíte pouze chodit do parku, jestli chcete trávit čas se svým kamarádem mimo domov. V posledních letech jsou určité podniky přístupné i poslušným zvířatům. Udělejte si radost a vyrazte do restaurace nebo kina, aniž byste museli přemýšlet o tom, co se právě děje u vás doma.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist