Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Pryč se starými radiátory, zvolte designové otopné těleso

Říj 1331 Autor: Redakce

korathermTopení je nutností v každém domě, bytě i veřejném prostoru, ale ne všechna topení, hlavně ta stará, nevypadají úplně pěkně a kolikrát ruší celý vzhled místností. Jenže topit musíte. Jak tedy vyřešit topení, aniž byste byli naštvaní z jeho vzhledu? V tomto případě by vám mohl pomoci velice široký sortiment otopných těles KORATHERM, které nabízí společnost KORADO. Tato česká společnost má bohaté zkušenosti s výrobou ocelových otopných těles, protože jejich výrobků v této době užívá přes 25 milionů zákazníků po celém světě.

Jak vypadají otopná tělesa KORATHERM?

Produktová řada KORATHERM zahrnuje několik modelů, a to jak horizontálně tak i vertikálně orientovaných. Všechna tato otopná tělesa jsou designově velmi dobře propracovaná a bezpochyby si každý zákazník nalezne přesně takové, jaké se bude do požadovaného prostoru perfektně hodit. Kromě krásného vzhledu je na prvním místě samozřejmě výhřevnost. Vytápění otopným tělesem je velice efektivní, což je důsledek čelní plochy, která zdůrazňuje plochu, ze které se teplo uvolňuje. Výsledkem není nic jiného než krásný pocit, takové to teplo domova.

Jestliže vás napadá otázka, kam všude je možné tento typ topení použít, máme pro vás odpověď. Nejvhodnější použití tohoto typu topení je v první řadě ve vstupních halách veřejných budov i těch soukromých, dále se také hodí pro vytápění například výloh obchodů, prosklených průchodů či zimních zahrad. Vzhled těchto otopných těles totiž nenaruší celkový ráz prostoru, kde se bude nacházet.

KORATHERM HORIZONTAL VKM

Koratherm Horizontal VKMKdyž se zaměříme na tento typ otopného tělesa – novinku z výrobkové řady KORATHERM, měli bychom uvést základní rozdíl od ostatních. Už příznačný název HORIZONTAL má v sobě ukrytou nápovědu, že profily jsou montovány vodorovně.  Zbývající část názvu VKM napovídá, že součástí je spodní středové připojení a regulační ventil, pomocí kterého lze docílit požadovaného tepla.

Tento typ otopného tělesa je určen pro připojení na dvoutrubkovou soustavu s nuceným oběhem teplonosné látky. Právě díky spodnímu středovému zapojení můžete docílit montáže, která nijak nezničí prostor, do kterého je umisťováno.

 Proč vybrat KORATHERM HORIZONTAL?

Jak již bylo zmíněno, celá řada výrobků KORATHERM je velice pozitivně hodnocena, co se týče vzhledu. Konkrétně HORIZONTAL je ošetřován povrchovou úpravou speciální technologie, které se říká kataforézní lakování základní vrstvy. Díky ní si otopná tělesa zachovají dlouho perfektní vzhled a je tím zabráněno korozi. Také se nemusíte bát žádné hygienické závadnosti a ani bychom neměli zapomenout na životní prostředí, protože tato technologie je prováděna s ohledy na něj.

Barvu povrchu si zvolíte podle svých požadavků, jako základní je určena barva bílá, není ale problém vybrat si ze vzorníku barev KORATHERM, kde je k dispozici 21 dalších odstínů.

A kvalita?

koratherm_horizontalJak jste se dočetli výše, 25 milionů zákazníků si kvalitu výrobků ověřilo na vlastní kůži. Než se ale konečný výrobek dostane k zákazníkovi, je zkoušen na těsnost. Provádí se zkouška, kde je těleso vystaveno přetlaku většímu než za normálního provozu. Díky tomu je získána jistota kvalitního výrobku.

Konečná montáž

Otopná tělesa jsou dodávána ve dvou variantách a to buď s navařenými příchytkami, kdy se těleso namontuje přímo na stěnu, nebo bez těchto příchytek, v tomto případě je určeno těleso montovat přímo na podlahu.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Pryč se starými radiátory, zvolte designové otopné těleso
  • Kamil 30.10.2013 (11:36)

    Designové radiátory jsou v poslední době velkým hitem. Vypadají skvěle, dobře topí a dokáží navodit představu o moderně zařízeném bytu. Také jsme se o to pokusili a před prosklenými stěnami, které tvoří skoro celou stěnu domu, jsme nechali instalovat designové radiátory Koratherm Horizontal. Jsou nadpodlahové a pripevněné pomocí konzol k podlaze. Konkurují jim pouze konvektory, ale ty jsou podstatně dražší.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist