Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Přírodní svíčky z včelího vosku i ze sóji udělají tu správnou atmosféru

Čvn 2010 Autor: Komerční sdělení

Klasická parafinová svíčka už dávno nemá tu nejlepší pověst. Dnes se jednoznačně preferují svíčky, které produkují méně sazí. Hoření parafínového vosku v uzavřeném prostředí se dnes totiž považuje za škodlivé. Jaké svíčky tedy preferovat?

svicka z vceliho vosku

Chcete používat svíčky zdravým způsobem? Přejděte na přírodní svíčky

Svíčky pozitivně ovlivňují náš život. Umí navodit relaxační atmosféru, která je v uspěchaném životě plném stresu doslova balzámem pro duši. Jenomže podle výzkumu, který byl proveden na South Carolina State University, rozhodně nejde používat jakékoliv svíčky. Zplodiny z parafínových svíček se ukázaly být škodlivými a jsou v podezření, že mají karcinogenní účinek. Z výzkumu však nevyšly špatně všechny svíčky. Doporučit lze používat přírodní svíčky – ze včelího a sójového vosku. Ty si lze koupit, ale domácí vonné svíčky si máte možnost i vlastnoručně vyrobit.

Pozor i na to, čím svíčku zapalujete

Výzkum nabídl pohled i na formu zapalování svíček. Rozhodně není dobré používat klasické sirky, kterými se do vzduchu uvolní škodlivé sloučeniny síry. Zapalování svíček zapalovačem je zdravější.

Svíčky z včelího vosku

Včelí vosk je zdravá a netoxická surovina na výrobu svíček. Škodliviny nevznikají ani hořením včelího vosku. Právě naopak. Svíčky z včelího vosku čistí vzduch a pozitivně ovlivňují naše zdraví. Umí hořet téměř bez kouře. Ne každému se však klasické svíčky z včelího vosku líbí. Bývají jedna jak druhá, žluté, s charakteristickou strukturou. V e-shopu Notino.cz však koupíte zcela jiné, moderní svíčky z včelího vosku, které se hodí nejen na chalupy.

Svíčky ze sójového vosku

Sójový vosk je další zdravou surovinou na výrobu vonných svíček. Svíčky ze sójového vosku produkují o 90 % méně sazí než ty parafinové. Současně hoří až o 50 % déle. Mají krásný plamen, a jelikož se sójový vosk topí již při nižší teplotě, vůně svíček se rozvine v interiéru rychleji a intenzivněji. Do vosku se přidávají různé vonné esence, jako je bergamot, kokos, med či mléko. Sójové svíčky jsou navíc veganské. I ty nabízí e-shop Notino.cz.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist