Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Přírodní přípravky proti plísní okurek

Kvě 1117 Autor: Redakce

plisen okurkovaStále více z nás se snaží pěstovat zeleninu i ovoce v bio kvalitě. Místo chemických hnojiv používáme organická, například fermentované granulované hnoje a slepičince. Jak ale bojovat s chorobami a škůdci?

Koncem května přichází období pro výsadbu sazenic rajčat, okurek a cuket. Jde o velmi náchylné plodiny. Již na začátku léta se objevují plísně, proti kterým většinou bojujeme chemickými přípravky. Ty ale zanechávají v půdě rezidua a vyžadují ochranou lhůtu, po kterou nelze ošetřené plody konzumovat.

Bojujte prosti plísní přírodní cestou

Díky přírodním přípravkům, které obsahují fytopatogenní houby Pythium oligandrum se rostlina stává mnohem odolnějším proti různým druhům plísní. Použití přípravku je velmi jednoduché, stačí máčet kořeny ve vodném roztoku a následně sazenice běžně zapravit do půdy. Pythium oligandrum působí jako parazit škodlivých hub a plísní, protože díky enzymatické výbavě rozkládá těla škodlivých hub a zabraňuje jejich rozmnožování. Rostlinu tedy podpoříte přirozenou cestou tak, aby byla vůči chorobám rezistentní a to bez jakékoliv chemie.

Kde sehnat houbu Pythium oligandrum?

polyversum-1Tato houba je obsažená v prostředku Polyversum. Jde o kombinovaný bio fungicid pro boj proti plísním a škodlivým houbám. Navíc je rostlina stimulována pro vyšší výnos.

Vodorozpustný práškový přípravek lze použít nejen na plíseň na okurkách, ale také proti plísni šedé a hnilobě jahod. Přípravek lze bez problémů aplikovat i na trávníky.

Protože jde o zcela přírodní produkt, nevyžaduje aplikace žádné speciální zacházení, plody lze konzumovat ihned. V případě potřeby lze rostlinu daným přípravkem navíc zalévat.


Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

2 reakce na Přírodní přípravky proti plísní okurek
  • vaclav 2.11.2016 (16:30)

    pythium používám už druhým rokem a výsledek je , že je to podvod. Okurky v pr– a všechno ostatní stále chcípe. Jdu si koupi kuprikol nebo acrobat !!

  • Bainka 27.6.2012 (10:23)

    Na tento přípravek jsem kdysi viděla reportáž v televizi. Náhodou jsem ho vloni potkala v OBI nebo Baumaxu (nevím, který to byl), a tak jsem ho zkusila. Musím říct, že jsem tomu moc nevěřila, ale cena (asi 130 Kč) je přijatelná, tak jsem trochu zaexperimentovala…a vyplatilo se! Ošetřila jsem nejen okurky, dozvěděla jsem se, že Polyversum působí i na jahody nebo rajčata. U jahod jsem dosáhla výborných výsledků, úroda byla taková, že jsem dávala jahody i zamrazit. Letos pořád sklízím 🙂 U rajčat velmi podobně. Je třeba však říct, že jsem všechno poctivě ošetřovala zálivkou s Polyversem zhruba co deset dní.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist