Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Přírodní ozdobičky na stromeček jsou hitem

Pro 2021 Autor: Redakce

Skleněné, umělé, třpytivé ozdoby jste si užívali celé dětství. Dejte letos proto přednost přírodě. Přírodní ozdobičky více konvenují ke stromkům, jejich likvidace je rovněž více eko příznivá.

Voňavá, sušená kolečka citrusů

Možností ve sféře přírodních ozdobiček na stromek máte hodně. Oblíbené jsou multifunkční prvky, jakými jsou například sušená kolečka citrusů. Nejen, že doplňky z citrónů, pomerančů či limetek vkusně vypadají. Svojí barvou totiž dokonale souzní se zeleným jehličím. Navíc krásně voní, takže mají i aromaterapeutickou funkci. Stačí nakrájet kolečka citrusů, nechat je lehce zaschnout, aby z nich nekapala šťáva, a pak je lze pověsit. Lesk jim můžete dodat obyčejným bezbarvým lakem.

ozdoby z pomerance

Foto: Jana Šťastná, Príma receptář

Krásně malované šišky

Šišky na jehličnany patří, vy si s nimi můžete pohrát. Nabízí se, že špičky lupínku pomalujete bílou barvou, což evokuje sníh. Kdo si chce s ozdobami pohrát, může je polepit kousíčky vaty. Stejně tak se na šiškách budou vyjímat třpytky. Ani barvám se nebraňte. Využijte červenou, zelenou, žlutou, zkrátka paletu vánočních odstínů.

Skvělé ozdoby a řetěz z ořechových skořápek

Skořápky ořechů jsou vděčnými doplňky. Také jste jako malí pouštěli loďky se svíčkou ve vodě v lavoru? Rovněž lze tyto kalíšky umístit na stromek. Nemusí se ovšem jednat jen o vlašské ořechy, luxusní a hladkou strukturu mají makadamové ořechy, na bytelnou skořápku ale potřebujete už složitější vrtací náčiní. Můžete si tak zhotovit řetěz nebo jiné pomalované ozdoby.

Originální dřevěné přířezy

Dřevo patří ke stromům rovněž. Půvabně vyřezávané vánoční motivy rozzáří každou vánoční domácnost. Chaloupky, motivy stromků, postavičky z betlému, hvězdy nebo andělíčci hezky splynou s jehličím, a nebudou tak křičet jako kýčovité umělé ozdoby.

Eko Vánoce

Pokud se vaše Vánoce ponesou v eko duchu, myslete i na balení dárků. Opravdu potřebujete vždy nový papír? Zvolte například látkové obaly, které zužitkujete později. Využít můžete i recyklovaný papír. A myslete i na stromeček. Pokud nechcete doma umělý, pořiďte si ten v květináči, který pak lze zasadit, aby měl svoji smysluplnou roli v přírodě.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist