Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Přírodní lékárnička – co použít na sluncem spálenou pokožku

Čvn 1917 Autor: Redakce

Všichni se těšíme na léto, kdy s potěšením vystavujeme pokožku slunečním paprskům. Zejména při koupání jsou nám příjemné, navíc pomáhají tělu vytvářet dostatečnou zásobu vitamínu D. Na druhou stranu ale mohou způsobit řadu zdravotních problémů. A pokud to se sluněním přeženeme, nezřídka dojde i na spáleniny.

opalovani

Základem zdravého pobytu na slunci je prevence

Pokožku bychom neměli slunci vyvstavovat nadměrně. Vhodné je chránit se slaměným či plátěným kloboukem, případně kšiltovkou. Tělu poskytne potřebnou ochranu vzdušný oděv z jemného plátna. A na plovárně či koupališti je dobré využít slunečník. Skvělá je zastřešená terasa na zahrádce. A pri slunění nesmíme zapomínat na opalovací přípravky.

Jak můžeme ulevit sluncem spálené pokožce

Pokud se stane, že míru slunění neodhadneme a dojde k popálení pokožky, prociťujeme svědění, pálení, někdy se dokonce mohou objevit i malé puchýřky. Důležité je svědící místa neškrábat, aby nedošlo k poškození kůže. Pokud není situace opravdu kritická, nemusíme hned utíkat do lékárny, nebo dokonce k lékaři. Příroda i naše lednička nám poskytují dostatek prostředků, jež dokáží nepříjemné pocity utlumit a vrátit naší pokožce dobrou kondici. A nemají žádné vedlejší účinky.

Co použít na sluncem spálenou pokožku

  • Klasické přípravky po opalování – pokud máme doma nakoupené přípravky po opalování, můžeme sáhnout po nich. Skvělý je pantheol kalciová nebo heřmánková mast, které výborně regenerují.
  • Tvaroh, jogurt, zakysaná smetana – tyto mléčné výrobky dokáží skvěle tlumit bolest, ochlazují a hydratují. Omlazující pokožku a rychle jí navrátí plné zdraví. Mléčný výrobek jednoduše natřeme na postižená místa a dle potřeby proces opakujeme.
  • Zábaly z ovesných vloček, semínek, mladého ječmene – zábaly jsou skvělou metodou, která pokožku ochladí a zároveň jí dodá potřebné živiny. Dojde tak rychlejší regeneraci pokožky. Suroviny nadrtíme nebo nameleme a přidáním vody, mléka, tvarohu, jogurtu či kysané smetany z nich vytvoříme pastu. Tu naneseme na jemné plátno a překryjeme postižená místa, případně ji na ně rovnou natřeme.
  • Aloe vera je svým blahodárným vlivem na lidské zdraví vyhlášená. A jedinečná je v péči o podrážděnou a poškozenou pokožku. Její dužina je plná prospěšných látek a vitamínů, jež pokožce dodají hydrataci, zklidní ji a vrátí jí pevnost a pružnost.

Domácí opalovací krém poskytne pokožce ochranu

Pro opalovací krémy nemusíme jen do obchodu; vyrobit je lze i doma. Výhodou je, že si do nich můžeme dát pouze suroviny, které nám zaručeně dělají dobře. Základem je vždy kvalitní rostlinný olej či třeba bambucké máslo. Nevýhodou ale je nízký ochranný faktor.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist