Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Přípravky proti blechám a klíšťatům pro psy a kočky

Kvě 1009 Autor: Redakce

Každý z nás už slyšel o obojcích proti vnějším parazitům, jako jsou blechy a klíšťata. Nejen, že tito parazité zvířata obtěžují, ale navíc roznáší nebezpečné nemoci a vnitřní parazity jako je tasemnice. Pokud Váš pejsek nesnese „odblešovací“ obojek, můžete mu pořídit například pipetu s ochranným olejíčkem za krk, tzv. SPOT ON.

spot onSpot-on pipety se vyrábějí v balení po 1-4 ks pro různě velká psí plemena. Správnou pipetu koupíte podle hmotnosti svého pejska a na výběr máte mnoho druhů od mnoha výrobců. Jsme si naprosto jisti, že si během jedné sezóny vyberete svého favorita, kterému budete věrní.

Krom hmotnosti pejska je velmi důležitým parametrem kapiček za krk také doba, po kterou přípravek působí. Vybírejte především přípravky s dlouhodobým účinkem, které navíc účinkují okamžitě po aplikaci a jsou zcela voděodolné. To oceníte zejména, pokud váš pejsek miluje vodu, nebo pokud ho často koupáte. Přípravek by měl ale fungovat nejen jako prevence, ale je žádoucí pokud kapička ihned po aplikaci zahubí a zničí veškeré larvy a vajíčka blech i všenek.

Velmi důležité je vybírat přípravky, které nezapáchají, nešpiní a nemastí srst. Kapičky se, jak již bylo řečeno, aplikují za krk. U větších psů je lepší dávku ještě rozdělit na 2 místa podél páteře a ke kořeni ocasu. Všeobecně jsou přípravky rozdělené pro dospělé psy a štěňata. Odborníci ale nedoporučují přípravky na odblešení používat u štěňat mladších 8-mi týdnů, nebo pokud je jejich hmotnost nižší než 2kg.

Pro kočky jsou na našem trhu také speciální pipety za krk. Nikdy nepoužívejte přípravky pro psy na kočky a opačně!

Více o blechách se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist