Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Přestavba litinových a plechových kotlů

Pro 1105 Autor: Redakce

Chcete mít doma automatický kotel? Nechcete chodit přikládat každé 4 hodiny? Nebaví Vás každoroční chystání dřeva a máte doma stávající litinový nebo plechový kotel? Máme pro Vás řešení, jak přestavit kotel tak, abyste jej mohli dále využívat na to, na co byl určen + jej budete mít plně automatizovaný díky podavači s hořákem a řídící jednotkou za čtvrtinovou cenu nového automatického kotle. Navíc si můžete vybrat ze 3 druhů hořáků a  nejste závislí na druhu paliva, protože tyto hořáky dokáží spalovat všechny druhy materiálů do granulace 30mm (uhlí ořech 2, černý hrášek, dřevěné pelety, agromateriálové pelety, štěpku, obilí, piliny, hobliny,….)

Přestavba kotle se dá provést dvěma způsoby. Jeden způsob je vložení pece podavače dvířkami, pokud to umožňují rozměry, ale tento způsob je nevýhodný z důvodu toho, že se kotel zastaví z přední části a tudíž jej můžete využívat jen jako automat, musí se poté řešit umístěním podavače na kolečka, abyste jej mohli kdykoliv oddělat.

Druhý a lepší způsob přestavby spočívá v tom, že se kotel zvedne o pár centimetrů nahoru, položí se na podstavec a hořák se připojí z boku kotle (buď zleva, nebo zprava) tak, že nebrání přístupnosti ke stávajícímu kotli. Podstavec musí být utěsněn a zaizolován tak, aby přes něj neutíkalo teplo. Do dna stávajícího kotle se vyřeže díra pro pec hořáku a topení bude probíhat pod samotným roštěm. Teplý vzduch stoupající od přírody směrem nahoru tudíž projde celým kotlem – zvyšuje se účinnost kotle. Velkou výhodou zůstává možnost topení tuhým palivem i nadále a možnost přepínání na automat.

Podavače jsou řízeny elektronickou jednotkou, která má 4 teplotní čidla. Jedno teplotní čidlo je na teplotu ústředního topení, tudíž se nastaví na jednotce hodnota a na tu bude přesně vytápěno. Dále má možnost připojení čerpadla teplé užitkové vody i s teplotním čidlem. Další dvě teplotní čidla jsou ochranná proti zpětnému prohoření. Proti zpětnému prohoření je systém navíc chráněn hermeticky uzavřeným zásobníkem, tudíž prohoření není možné.

Lze také připojit mechanický zalévací systém, ale ten se však moc nepoužívá.  Dále má řídící jednotka 4 pohotovostní režimy, jako normální režim, noční režim, že může být na noc od 22:00 do 06:00 snížená teplota o několik stupňů, dále má kalendářní nastavení a ekonomický režim. Lze také připojit na externí pokojový termostat a může být ovládáno přímo z pokoje.

Zapálení se provádí ručně, stačí si vyhrnout materiál do pece, polít tekutým podpalovačem a položit zapálenou sirku, poté zapnout řídící jednotku a ventilátor zapálení podpoří vzduchem a krásně se vše během 30 vteřin rozhoří. Abyste nemuseli pokaždé ručně zapalovat, má řídící jednotka funkci tzn. bdění a automaticky si udržuje malý žhavý uhlíček, kdy jen zlehka profoukává ventilátor a přidává se malé množství materiálu a kdykoliv je schopna se rozhořet na plný výkon.

vse pro drevoVŠEproDŘEVO.cz, s.r.o.
Svornosti 1664, 755 01 Vsetín
Tel.: 722 947 070, 571 420 926
E-mail: info@vseprodrevo.cz

prestavba kotle

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist