Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Přemýšlíte o bezchlorové bazénové chemii?

Srp 1401 Autor: Komerční sdělení

bazen bez chloru…zkuste přípravky na bázi aktivního kyslíku

Majitelé bazénů si často lámou hlavu nad nepříjemným chlorovým odérem a vysušenou pokožkou po koupání. Nejčastější odpovědí na tyto nešvary je bezchlorová chemie na bázi aktivního kyslíku, která není tak agresivní a zároveň jsou ceněny pro své vynikající dezinfekční vlastnosti.

Aktivní kyslík

Aktivní složkou tohoto druhu bazénové chemie jsou látky na bázi peroxisíranů, které jsou díky své šetrnosti populární například v lázeňských zařízeních. Jsou velmi často používány také jako varianta pro šokovou úpravu vody, kdy na rozdíl od chloru umožňují koupání už hodinu po aplikaci. Při použití jsou tyto látky schopny štěpit nečistoty na atomární bázi a my tak o nich můžeme hovořit jako o chemickém molekulárním filtru.

A proč je aktivní kyslík skvělým kandidátem pro dezinfekci vody? Hlavně díky svým vynikajícím baktericidním, virucidním a fungicidním vlastnostem. Jediné, s čím si neumí zcela poradit, jsou řasy, a proto se doporučuje ho používat v kombinaci s vybranými algacidy.

Chemoform Blue Star Tabs

bazen bez chloruNevýhodou bezchlórové bazénové chemie na bázi aktivního kyslíku je nutnost pořízení více přípravků naráz. Ať už se jedná o algacidy nebo o kyslíkový aktivátor – chemikálie se doma hromadí a zbytečně zabírají místo. Společnost Chemoform však přišla s efektivním řešením – tabletami, které obsahují vše v jednom – dezinfekci i aktivátor.

Chemoform Blue Star Tabs jsou tablety kombinující aktivní kyslík a algacidy, které vám díky jednoduché manipulaci ušetří práci. Pouze vložíte tablety do dávkovacího plováku nebo Skimmeru a máte vystaráno.

Dávkování

Správná míra je esenciální u libovolného druhu bazénové chemie. V případě Chemoform Blue Star Tabs se doporučují 2 tablety do každých 30 m³ vody a následně 1 tabletu týdně na stejné množství. Při silném zatížení se dávkování přiměřeně zvýší.

Voda ošetřená bezchlorovou chemií je vhodná pro alergiky, astmatiky a ekzematiky. Je ideální pro rodiny s dětmi a jedince s citlivou pokožkou. Voda není cítit po chlóru, neničí plavky, nedráždí pokožku, oči ani sliznice, nenarušuje stavbu ani technologii bazénu či vířivé vany, nebělí bazénovou fólii.

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist