Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Pozvěte okrasné kameny do vaší zahrady

Bře 2224 Autor: Komerční sdělení

Jste založením a duší lidé milující přírodu, dbáte na ekologii, zajímáte se o skleníkové plyny, globální oteplování? Ve vaší domácnosti pečlivě třídíte odpady, v koutě na zahradě je zrakům ukrytý, nýbrž pro vás zcela potřebný, kompostér? A pohled na vaši zahradu dává všem jasně najevo, že tady bydlí lidé se srdcem na pravém místě! Dokonce i ježci si k vám našli cestu, na kvetoucí záhony jste umístili motýlkovníky, najdeme u vás i broučkovníky (obydlí pro malé broučky), ve větvích stromů lze objevit i ptačí budky, které si postupně oblíbily sýkorky modřinky…

okrasne kamenivo

Foto: ridepal.eu

K úpravám použijte přírodní kámen

Pak možná uvítáte na vaší zahradě či jako finální úpravu kolem domu přírodní kamenivo, se kterým můžete čarovat podle libosti. Vysypávat cestičky kamenem zvaný kačírek nebo založit nový skvělý designový kout. Fantazii se meze nekladou. Budete k tomu potřebovat plachtu, kterou pokryjete hustě kamenivem. Nezapomeňte předem vyhloubit jamku, do které usadíte dřeviny, případně kaktus, kterému budou kamínky vysloveně slušet.

okrasne kameny

Foto: ridepal.eu

Máte na výběr z mnoha druhů

Jaké druhy okrasného kameniva lze použít? V současné době je hitem bílá elegance, což je Bílá Marianna, úžasné kameny o frakci mezi osmi až šestnácti milimetry. Tento dekorační kámen se využívá k zahradním úpravám a bude se na tomto prostoru skvěle vyjímat. Není přirozeně bílý, nýbrž se jeho barva mění od růžové po světle žlutý nádech. Pochází k Kralického Sněžníku a byl pojmenován po bývalé majitelce tehdejšího panství, Marianně Oranžské, jež byla mecenáškou škol a sirotčinců. Takže i koupí tohoto kameniva pomyslně vzdáte hold této skvělé dámě.

Ochrání povrch půdy a zabraňuje proti vysychání

Zvlášť efektně se bude na zahradě vyjímat kamenná kůra, jež vypadá jako zkamenělé dřevo, avšak ve své podstatě se jedná o rulu. Má výtečné vlastnosti pro venkovní použití, jelikož je mrazuvzdorná a odolná proti slunečnímu záření. Lze jí dekorovat záhony, nebo použít na výstavbu skalky. Ale určitě vaše zahradnické srdce najde mnoho dalších způsobů, kde kamennou kůru využijete.

kamenna kura

Foto: ridepal.eu

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist