Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Povánoční nakupování? Jedině ve slevách…

Led 1423 Autor: Redakce

Povánoční výprodeje. Pro někoho nákupní šílenství, kterému se snaží zuby nehty vyhnout, pro jiného úžasná příležitost, jak nakoupit velmi výhodně. V posledních letech jsou slevy, objevující se v období po Vánocích skoro samozřejmostí. Není totiž nic neobvyklého, že pod stromečkem nalezneme obálku s penězi, které půjdeme utratit do obchodů, což mnozí obchodníci také předpokládají. A z tohoto důvodu je obchod, kde již 25. prosince neprobíhají slevy, téměř k nenalezení.

U kterého zboží naleznu nižší ceny?

povanocni vyprodeje elektroSlevy se dotýkají téměř veškerého zboží. Největší důraz je kladen především na elektroniku, jejíž koupi mnozí lidé nechávají záměrně až po Vánocích, dále také sezónní zimní oblečení, sportovní oblečení a samozřejmě obuv. Nižším cenám neuniknou ani dětské hračky, doplňky do domácností a v neposlední řadě i potraviny. Slevy týkající se elektroniky, která je ve světě povánočních výprodejů na první příčce, nejsou uplatněny na veškerý sortiment. Mezi zlevněné zboží patří především příslušenství k mobilním telefonům, tabletům, dále herní konzole, televize i počítače. Slevy, týkající se elektroniky často sahají až do výše 50%, což u vyšších cen elektroniky jistě není zanedbatelná částka.

Slevy a e-shopy

Nakupování na internetu, z pohodlí domova má v oblibě stále více lidí. A není se čemu divit, protože i snížené ceny, které e-shopy nabízejí, nejsou zanedbatelné. Slevy, které lze již pár hodin po rozbalení dárků nalézt na všemožných nákupních portálech nalézt, jsou často 50 nebo až 80%. Internetové obchody se tak jako každý prodejce snaží vyprodat sezónní zboží a díky tomu, že po Novém roce oslabí koruna, jsou nákupy pro zákazníky opravdu výhodné. Průměrně bude totiž každý kus zboží zdražen o 5 až 7%. Mezi zlevněné zboží, které nejčastěji vyhledáváme je oblečení a na druhém místě již zmiňovaná elektronika.

Analytici vědí, jak to letos bylo…

V letošním roce Češi nakupovali v povánočních výprodejích o něco méně než předešlé roky a především se to týká elektroniky. Důvodem je mnohem dřívější předvánoční nakupování, které má na svědomí intervence České národní banky a následné oslabení koruny. Strach ze zdražení nahnal většinu lidí do obchodů, kde utráceli své peníze. U módy a oblečení ale stále převažuje nakupování ve velkém opravdu až po Vánocích.

Je nutné brát slevy s rezervou?

vyprodej obleceniJe všeobecně známé, že obrovské nápisy: „Slevy až 80%!!“, přilákají do obchodů obrovské množství zákazníků. To je také účel. Bohužel se najdou i tací obchodníci, kteří těchto slov zneužívají. Stává se, že prodejci ceny výrobků vůbec nesníží a slovem „sleva“ pouze přilákají nepozorného člověka z ulice, který má pocit, že musí výhodně nakoupit. Dalším způsobem, jak zákazníka oklamat je krátkodobé zvýšení ceny a její následné snížení. Což má za výsledek to, že cena po údajné slevě je stejná jako ta původní.

Do dálky hlásající plakáty ve výlohách o výši slev jsou, jak již bylo zmíněno, největším lákadlem. Kratičké slůvko „až“, které se ve většině případů před číslem vyskytuje, je ale velmi důležité. Maximální cena se často vztahuje jen na minimální množství zboží a zbylá většina je zcela bez slevy.  Každý zákazník by měl na první pohled jasně rozpoznat, kolik které zboží stojí a jaká byla jeho cena před zlevněním.

Jestliže se vám někdy stalo, že vám v obchodě obsluha tvrdila, že na zlevněné zboží se nevztahuje záruka, můžete si být jisti, že to si žádný obchodník nemůže dovolit. Je ze zákona jasně dané, že záruka platí 24 měsíců bez ohledu na to, zda je zboží zlevněné či nikoliv. Jedinou výjimkou je sleva poskytnutá z důvodu vady výrobku.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist