Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Použití lignohumátu

Kvě 1112 Autor: Redakce

V několika předešlých článcích jsme se věnovali použití lignohumátu. Už je nám tedy jasné, že ho lze využít k moření okrasných i užitkových cibulovin a také k namáčení kořenového systému před výsadbou. Pak lignohumát pomáhá rostlinám ve výživě, protože jeho složky přispívají k přístupnosti živin pro rostliny. Lze ho bez problémů míchat s vodorozpustnými hnojivy. Dostanete tak zálivku 2v1.

pouziti lignohumatuPřidejte lignohumát do postřiků

Jaro je ta správná doba pro boj se škůdci nejen ovocných stromků. I zde může lignohumát pomáhat, protože ho jednoduše přidáte do postřiku. Nesnižuje účinnost insekticidů ani fungicidů. Strom je tedy chráněn dvakrát, protože podporou jeho zdraví je odolnější vůči chorobám i škůdcům. Lignohumát lze samozřejmě použít jako samostatný postřik na stromy, zeleninu i na rostliny v okrasné zahradě.

Dávkování lignohumátu

Lignohumát je tmavá kapalina, kterou jednoduše zředíte s vodou. Nepotřebujete odměrku, dávkování je mnohem jednodušší. Pro zálivku a postřiky na list použijte takové ředění, aby výsledný roztok měl barvu světlejšího čaje (20 ml lignohumátu na 10 l vody). Pro ostatní použití naředíte v barvě tmavého čaje (50 ml lignohumátu na 10 l vody). Je tedy jasné, že vám balení lignohumátu vydrží opravdu na dlouhou dobu.

Lignohumát pro krásný trávník

Kdo by na zahrádce nechtěl krásný měkký trávník. Je ale potřeba se o něho také náležitě starat a krom vyhrabávání, vertikutace a dosívání musíte dbát rovněž na výživu. I zde může pomoci lignohumát-a to zejména zálivkou při založení trávníku. Lignohumát naředíte na barvu tmavšího čaje a zalijete budoucí trávník objemem asi 2 litry na m2. Na vrostlý trávník aplikujeme světlý postřik-a to 2x na jaře a 2x na podzim. Mezi jednotlivými postřiky bude interval 14 dní.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist