Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Pouštění lodiček je stále živá tradice

Pro 1924 Autor: Redakce

Jedním z nejrozšířenějších zvyků je bezesporu lití olova. Ovšem to je pro někoho natolik náročné, že se tomuto zvyku obloukem vyhne. Zkuste si to letos zjednodušit a mnohdy nebezpečné lití olova vyměňte za pouštění lodiček, které krásně doladí atmosféru zdobení stromečku a pečení cukroví a vánočky. Ostatně to jsou asi 3 nejvíce živé tradice napříč celou republikou. Přidat k nim můžeme ještě rozkrojení jablíčka a trhání barborek.

vanocni tradice lodicky

Vypusťte plovoucí svíčky či ořechové skořápky na vodu a nechte si poodhalit svůj osud v následujícím roce

V prvé řadě by si každý člen rodiny měl lodičku na vodu ve velké míse vypustit na hladinu sám. Ale tím to nekončí, také by si jí měl sám vyrobit. Zcela nejjednodušší je vyrobit lodičku z poloviny vydlabaného vlašského ořechu, kterou naplníte voskem a dodáte knot.

oriskove lodicky

Pokud se vám nechce rozehřívat vosk, sáhněte po malých dortových svíčkách. Jak na to?

1. Svíčku zkraťte.

jak udelat lodicku z orechu

2. Nahřejte spodek svíčky a přitiskněte ji přesně doprostřed ořechové skořápky. Svíčku musíte dobře vycentrovat, aby se hned nezváhla.

vyroba plovouci svicky

3. Nechte zatuhnout a můžete pouštět.

jak poustet lodicky z orechu

Ještě jednodušší verzí jsou plovoucí svíčky, které zakoupíte v každém druhém obchodě. Jsou kulovitého tvaru, ale už jsme viděli i přímo voskové lodičky.

plovouci svickylodicka stesti na poustenivoskove lodickylodicky z voskulodicky z vosku

Výkladů, které jsou spojeny s touto tradicí je hned několik

Například vypouští-li lodičku svobodná dívka a skořápka dopluje na druhou stranu misky, pak se v následujícím roce vdá. Když se svíčky všech z rodiny sejdou uprostřed, značí to, že rodina zůstane ve zdraví a spolu i v dalším roce. Pokud svíčka zůstane u břehu, majitele lodičky nečeká žádná změna a celý další rok zůstane doma. Pokud se dráha vaší lodičky spojí s lodičkou někoho jiného, znamená to lásku a dobré pracovní podmínky. První lodička naopak označuje osobu, která bude v následujícím roce dominantní. Pokud se vaše lodička dostane do středu, vyrazíte do světa na zkušenou a možná také natrvalo. Když vám lodička vydrží nad vodou nejdéle z celé rodiny, znamená to, že vás čeká dlouhý a šťastný život.

Pokud chce zodpovědět nějakou konkrétní otázku týkající se lásky, rodiny, práce, úspěchů, zdraví nebo majetku, měla by být zcela jasně formulována a měl by ji pokládat v okamžiku, kdy bude zapalovat svíčku a vypouštět ji na vodu.

lodicky z orechupousteni lodicek z orechuvanocni tradice

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Pro 2023>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist