Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Podzim na balkóně: Rostliny a bylinky, které můžete pěstovat v podzimním období

Lis 2315 Autor: Claudie Kornelová

Podzim přináší do našich životů mnoho krásných změn – listí se barví do jasných odstínů oranžové, červené a hnědé, teploty klesají a příroda se začíná připravovat na zimní klid. I když se může zdát, že balkónová zahrádka v tomto období ztrácí svou půvabnost, můžete stále vytvořit krásný a živý prostor, pokud zvolíte správné rostliny a bylinky. V tomto článku se podíváme na několik druhů, které můžete pěstovat na svém balkóně v podzimním období, abyste si užili krásy této sezóny a vytvořili si útulné prostředí plné života.

rostliny

Podzimní období neznamená, že již nemůžete pěstovat rostliny či bylinky. Zdroj foto: Pixabay.com – Reija Hirvonen

Chryzantémy

Chryzantémy jsou jedny z nejoblíbenějších podzimních rostlin díky svým krásným květům a pestrobarevným listům. Tato rostlina je známá pro svou odolnost vůči chladnému počasí a mnoho různých odrůd zaručuje pestrou paletu barev. Chryzantémy vám na balkóně poskytnou nádherný podzimní akcent.

Sedmikrásky

Sedmikrásky jsou nenáročné květiny, které můžete snadno pěstovat na balkóně. Jejich jednoduché květy dodají vaší zahradě na balkóně zářivé barvy, a to i v podzimních měsících. Sedmikrásky jsou rostliny, které se snadno samovysévají, takže se mohou vrátit i v dalších letech.

Dýně

Dýně jsou symbolickými rostlinami podzimního období. Můžete pěstovat různé druhy dýní na balkóně, jako jsou hokkaido nebo dekorativní dýně, které jsou skvělým doplňkem podzimního dekoru. Nezapomeňte na dostatečné množství slunečního světla a prostoru pro rozvoj jejich plodů.

dýně

Zkuste například dýně hokkaido. Zdroj foto: Pixabay.com – Leopictures

Rozchodníky

Rozchodníky jsou sukulenty, které jsou velmi odolné vůči chladnému počasí. Jsou ideální pro balkóny, které mají omezený přístup ke slunečnímu světlu, protože jsou schopny růst i ve stínu. Rozchodníky přidají do vaší podzimní zahrádky na balkóně texturu a zajímavost.

Heřmánek

Heřmánek je bylinka, která může být pěstována na balkóně po celý rok, včetně podzimu. Je známý svými uklidňujícími vlastnostmi a příjemnou vůní. Můžete si z něj připravovat čaj nebo ho použít jako okrasnou rostlinu v květinových truhlících.

Zimolez

Zimolez je keř, který kvete v podzimním a zimním období. Jeho vonné květy přilákají včely a jiné opylovače, což je v tomto období vzácné. Můžete ho pěstovat ve velkých květinových truhlících nebo nádobách.

zimolez

Zimolez můžete pěstovat v květináčích či větších nádobách. Zdroj foto: Pixabay.com – Beverly Buckley

Pampelišky

Pampelišky nejsou jen plevele! Jejich listy lze v podzimním období použít do salátů, a protože jsou bohaté na živiny, jsou prospěšné pro zdraví. Pampelišky jsou nenáročné a lze je snadno pěstovat na balkóně.

Řeřicha

Řeřicha je bylinka, která roste rychle a je skvělým zdrojem vitamínů a minerálů. Můžete ji pěstovat na balkóně v květinových truhlících nebo nádobách a používat ji do salátů, sendvičů nebo smoothies.

Skalničky

Skalničky jsou další skvělou volbou pro podzimní zahradu na balkóně. Mají malé květy a vytvářejí nízké, rohožovité rostliny, které dodají vašemu prostoru na balkóně jemný vzhled.

skalničky

Skalničky jsou také dobrou volbou. Zdroj foto: Pixabay.com – Markéta Klimešová

Oregano

Oregano je bylinka, která může být pěstována na balkóně po celý rok. Jeho aromatické listy jsou skvělým přídavkem do mnoha pokrmů, zejména k italským těstovinám a pizzám.

Závěrem

I v podzimním období může být váš balkón krásným a živým místem, pokud zvolíte správné rostliny a bylinky. Chryzantémy, sedmikrásky, dýně, rozchodníky a další rostliny přidají do vašeho balkónu krásu a život. Nezapomeňte na dostatečnou péči a zimní ochranu, aby vaše rostliny přežily chladné měsíce. S těmito rostlinami a bylinkami můžete vytvořit podzimní zahradu na balkóně, která vás bude těšit po celou tuto krásnou sezónu.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist