Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Podzim je tu: Co vše můžete udělat na své zahradě v září?

Zář 2323 Autor: Claudie Kornelová

Se začátkem září přichází na zahradu tenká závoj podzimních barev, a s ním i nová řada úkolů a možností. Podzimní měsíce jsou ideálním časem pro péči o zahradu a přípravu na chladnější období. Zde je seznam několika důležitých úkolů a aktivit, které můžete v září na své zahradě provést.

zahrada

Podzim je tu, víte jaké věci byste měli provést na své zahradě? Zdroj foto: Pixabay.com – NoName_13

Zalévání a hnojení

Září může být stále teplé a suché, takže se ujistěte, že rostliny, zvláště ty mladší a nově zasazené, dostávají dostatek vody. Pravidelně sledujte půdu, aby nedocházelo k vysychání. Pokud půda vysychá pomalu, snižte frekvenci zalévání, aby nedošlo k zamokření kořenů. V září můžete také použít pomalu uvolňující se hnojiva, aby vaše rostliny měly dostatek živin přes celou zimu.

Osvěžení trávníku

Pokud máte trávník, září je ideálním časem pro jeho obnovení. Odstraňte suché listí a odumřelé rostliny. Pokud jsou na trávníku plevele, můžete je odstranit ručně nebo pomocí bezpečných herbicidů. Pokud je trávník poškozený, můžete ho přešlechtit, což mu dodá novou energii a vyčistí ho od nežádoucích rostlin.

Zazimování rostlin

V září začněte připravovat rostliny na příchod chladného počasí. Ujistěte se, že citlivé rostliny, které nemohou přežít zimu venku, jsou přemístěny do teplých místností nebo chráněny vhodnými krycími materiály. Například květináče s citlivými rostlinami přemístěte do skleníku.

skleník

Náchylné rostlinky byste měli přemístit do skleníku. Zdroj foto: Pixabay.com – Nippelsn

Sklizeň ovoce a zeleniny

Podzim je čas sklizně. V září budete možná sklízet poslední plody z vaší zahrady, jako jsou jablka, hrušky nebo švestky. Zeleninu, která dozrála, sbírejte pravidelně. Zároveň můžete začít vysazovat některé plodiny, které prospívají v chladnějším počasí, jako jsou kořenová zelenina nebo zimní kapusta.

Sázení nových rostlin

Září je také ideálním časem pro výsadbu nových rostlin, zejména stálezelených dřevin a trvalek. Půda je stále teplá a vlhká, což umožňuje kořenům nových rostlin lépe se usadit a zakořenit.

Kompostování

Kompostování je skvělý způsob, jak snížit množství odpadu v domácnosti a získat zároveň kvalitní organické hnojivo pro vaši zahradu. Sbírejte spadané listí, uschlé stonky rostlin a zbytky zeleniny a ovocí, abyste je mohli přidat do kompostového hromady. Pravidelně kompost otáčejte, aby se urychlil rozklad.

kompost

Kompost je potřeba pravidelně otáčet. Zdroj foto: prima-receptar.cz

Péče o květiny a keře

Podzimní měsíce jsou vhodné i pro řezání kvetoucích keřů a odstraňování suchých květin z trvalek. To podpoří jejich zdravý růst a zajistí, že se na jaře opět objeví krásné květy.

Podzimní období může být na zahradě plné práce, ale také nabízí mnoho krásných momentů a radostných okamžiků. Připravte svou zahradu na příchod chladnějších dnů, ať už jde o péči o rostliny, sklizeň plodin, nebo zazimování. A nezapomeňte si užít poslední zářijové slunečné dny na svém útulném zahradním koutku.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist