Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Počasí je opravdu aprílové, tak pozor na jarní mrazíky!

Dub 1721 Autor: Redakce

Zejména letos, kdy všechno vykvetlo o několik týdnů dříve, děsí vinaře, sadaře i všechny zahrádkáře mrazivá vlna. Předpovědi varují, že ještě do půlky května může v noci mrznout.

zmrzle rostliny

Jak se tedy bránit před jarními mrazíky?

Někteří vinaři a sadaři chrání budoucí úrodu, jak umí, např. pomocí výroby umělé mlhy, nebo rozdělají pomalu hořící ohně v okolí stromků, aby uměle zvýšili okolní teplotu. Na zahrádce je asi napodobovat nebudeme. Ovšem pokud zapálíte několik svíček třeba ve skleníku, rozhodně neprohloupíte.

Některé rostliny a mladé stromky můžeme přes mrazivou noc ochránit lehkou netkanou textilií, papírovými pytlíky, plastovmi nádobami, nebo třeba velkou zavařovací sklenicí. Nezapomeňte vrátit dovnitř květináče s letněnými rostlinami, které jste v prvotním nadšení již přestěhovali ven. Rostlinky rychle promrznou.

ochrana pred mrazem

Pozor, ovocné stromy už neřežte

Jarní slunce má sílu. Stačí několik teplých dnů a je všechno bude zase jinak. Je to tak rychlé! Najednou člověk neví, co dřív. Rozvážet kompost, přesazovat, zalévat, ještě něco ustřihnout, či uříznout. Pozor, v dubnu, již ovocné stromy neřezat. Nestihlo-li se to v březnu, je vhodné počkat na letní řez. Jen u ořešáků je ještě možný řez jarní, ale až budou někdy v květnu letorosty s prvními listy tak pět až deset centimetrů dlouhými. Inu, všechno má svůj čas.

Více v článku ZDE.

prikryti pred mrazem

Autor: Josef Duben, odborný spolupracovník firmy Neudorff, specialisty v péči o zdravou zahradu.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist