Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Plynové grily

Čvn 1216 Autor: Redakce

maso na griluJak už jste si sami stihli všimnout, je červen, a to pro spoustu lidí a především obchodníků znamená začátek grilovací sezóny. Je snad něco hezčího, než si posedět s rodinou či přáteli při krásném teplém večeru u voňavé večeře připravené na zahradním grilu?
Také ten pocit zbožňuji a především variabilitu různých chutí a stylu přípravy pokrmů.

Pojďme si představit nepostradatelné vybavení každé z teras či zahrad, a to zahradní gril.

Dnešní trh je samozřejmě přesycen nejrůznějšími značkami a především druhy zahradních grilů. Dnes bysme si představili gril, ne ale však klasický na dřevěné uhlí či briketky, nýbrž plynový gril.
Proč jsme zvolili právě plynový gril? Spousta lidí k nim má odpor, jelikož neznají právě jeho klady. Myslí si, pokud není jídlo připravené z grilu olepené popílkem z právě již zmiňovaného dřevěného uhlí, tak to nemá s grilováním nic společného, ale opak je pravdou. A mi si teď řekneme o výhodách plynových grilů.

Plynové grily jsou velmi komfortní záležitostí

plynovy grilGril funguje použitím sady hořáků napojené na propanbutanovou láhev nebo plynovou kartuši. Plynový gril ocení lidé, kteří grilují často i třeba mimo sezónu a také pro více přátel či početnou rodinu. Jeden z důvodů je i ten, že máte gril bez jakýchkoliv dlouhotrvajících příprav takřka okamžitě „nastartovaný“ na provoz. Ato pouhým otočením knoflíku. Nemusíte se tedy trápit tím, zda jste nezapomněli koupit dřevěné uhlí či briketky, a minimálně půl hodiny dopředu před grilováním začít zažehout oheň, aby se postupně utvořili uhlíky, na kterých teprve pak můžeme zahájit grilování svých oblíbených pokrmů.

Díky jednoduché manipulaci s knoflíkem, který reguluje velikost plamene na hořácích /stejně tak jako třeba u plynového sporáku/ můžete teplotu regulovat, jak se Vám zlíbí.

Což u klasického grilu nelze, pouze kropením vodou, a to doporučuji pouze v případě, že nesedíte blízko grilu, jelikož si pak na svém oblečení či vlasech odnesete spousta popela.
Další a myslím, že zásadní výhodou je samozřejmě bezpečnost plynového zahradního grilu. Kdo máte děti, tak to jistě oceníte. Právě opět pouhým otočením knoflíku je plamen vypnut a tím se gril stává bezpečným, jelikož nemůže dojít k žádné popálenině. Každý kdo s oblibou griluje, ocení také výhodu s čistotou grilu a následnou údržbou. Všichni víme, jak je odporné to čištění napečeného grilu, které na nás čeká po každém tom krásném večeru. Což se Vám s plynovým zahradním grilem nemůže stát, vyniká právě svojí čistotou, rychlostí, bezpečností, snadnou obsluhou a údržbou.
Již nikdy žádný kouř, vynášení popela, daleko méně nečistot k čistění po grilovaní a žádný přepálený tuk.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist