Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Pěstujte si hladové bakterie-biologické produkty na potrubí, do septiku i žumpy

Kvě 1017 Autor: Redakce

Ekologický GolemTaké Vám dřez po mytí nádobí odtéká pomalu a zapáchá?  Co s tím? Přemýšlíte o louhu a dalších chemických prostředcích, kterých už jste nalili do potrubí hektolitry? Tyto přípravky ale pomohou vždy jen na chvíli a při dlouhodobém užívání narušují stěny potrubí. Naštěstí žádné nebezpečné žíraviny doma už nepotřebujete.

Stačí Vám docela obyčejné „hladové bakterie“ obsažené v tzv. bio-enzymatických přípravcích. Tyto bakterie na rozdíl od chemických prostředků odstraňují nejen ucpávky, ale rovněž i nánosy z tuků, mýdla, vlasů a dalších organických látek, které se usazují na stěnách potrubí. Právě ty však postupně zpomalují odtok vody  − potrubí totiž tzv. zarůstá. Ekologický přípravek Bio Golem P obsahuje miliardy speciálně vyšlechtěných kmenů bakterií, které se živí organickými látkami. Jakmile se setkají s vodou obsahující organický odpad, začnou produkovat specifické bílkoviny – enzymy, které dokáží rozkládat jiné bílkoviny jako například škrob, složité cukry, živočišné a rostlinné tuky, ale také celulózu apod.

Proto jsou užitečné nejen pro potrubí, špatně odtékající vany, výlevky, gule, záchodové mísy či mušle, ale také do septiků a žump. Bakterie mají navíc velký apetit a lze je použít preventivně, protože  se v potrubí rozmnoží a dále jej samočinně chrání od nových nánosů.

Bio Golem S se hodí i pro domovní čistírny odpadních vod. Podobně jako v potrubí i tady platí pravidlo o velké chuti k jídlu a rychlém množení. Kolonizace životaschopnými populacemi bakterií při pravidelném používání přípravku zajišťuje nepřetržitou samočisticí schopnost ve všech odpadech a septikovém systému. Nehromadí se kaly, nevytváří se plovoucí vrstvy z tukového povlaku a neusazují se tuhé organické částice. Tím se výrazně prodlouží interval vyvážení a sníží se zápach. Ale nejen to!  Odpadní vody vyčištěné bakteriemi lze bez obav Golem pro odpady i septikyvyužít jako hnojivovou zálivku pro květiny či zatravněné plochy, která doplní mikroorganismy zlepšující drenážní vlastnosti půdy.

Bio-enzymatické přípravky neobsahují žádné zdraví škodlivé bakteriální kmeny, kyseliny, louhy, fosfáty či další ekologicky nevhodné látky. Naopak. Tyto látky hladovým bakterím škodí. Více informacích naleznete na oficiálním webu výrobce ZDE.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Pěstujte si hladové bakterie-biologické produkty na potrubí, do septiku i žumpy
  • PavelK 19.9.2013 (11:09)

    Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat, zdali je tento prostředek vhodný i pro tyto plastové Septiky. Předem děkuji za odpověď.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist