Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Pěstování v únoru: Výběr plodin pro úspěšnou zahrádku

Úno 2402 Autor: Claudie Kornelová

I když únor může působit jako chladný a nehostinný měsíc pro zahrádkáře, existuje několik plodin, které lze začít pěstovat už v tomto čase. Příprava na jaro začíná právě teď, a pokud jste nadšený zahrádkář nebo začátečník, únor je ideálním časem pro zahájení své zahradní sezóny. Zde je seznam plodin, které se dají pěstovat s úspěchem již v únoru.

pěstování

Pěstovat plodiny můžete v jakémkoli měsíci. Zdroj foto: Pixabay.com – Goran Horvat

1. Česnek

Česnek je odolná plodina, která se může pěstovat v únoru. Základem je vybrat si kvalitní osivo nebo oddenky a zasadit je do dobře odvodněné půdy. Česnek potřebuje chladné období k vytvoření silných hlíz, a právě únor je vhodným časem pro zahájení tohoto procesu.

2. Cibule

Podobně jako česnek, cibule jsou vhodné pro pěstování v únoru. Vyberte si vhodný druh cibule a zasaďte ji do půdy bohaté na živiny. Cibule mají tendenci být odolné vůči chladnému počasí a mohou růst i při nižších teplotách.

3. Špenát

Špenát je listová zelenina, která může být pěstována v chladných podmínkách. Vysejete-li semínka špenátu do připravené půdy v únoru, můžete si užívat čerstvý špenát již brzy na jaře. Vyhledejte však odolné odrůdy, které lépe odolávají nízkým teplotám.

špenát

Špenát je na pěstování velmi nenáročný. Zdroj foto: Pixabay.com – Miroslav Sárkozy

4. Salát

Podobně jako špenát, i salát může být pěstován již v únoru. Vyhledejte odrůdy vhodné pro předjaří a zasaďte je do nádob nebo přímo do záhonu. Ujistěte se, že půda je dobře odvodněná a připravená na rychlý růst salátových listů.

5. Brokolice

Brokolice je zelenina, která se běžně pěstuje v chladných obdobích. V únoru můžete začít pěstovat sazenice brokolice uvnitř v nádobách a později je přesadit do venkovních záhonů. Tato zelenina vyžaduje dostatek slunce, takže vybírejte slunná místa pro optimální růst.

6. Fenykl

Fenykl je aromatická bylina, která se dá pěstovat v únoru. Sází se ze semen a vyžaduje dobře odvodněnou půdu. Fenykl může být využíván nejen ve vaření, ale také jako ozdoba zahrádky díky svým charakteristickým zeleným listům.

7. Hrášek

Hrášek je plodina, která může být pěstována v únoru, zejména pokud žijete v oblasti s mírným zimním podnebím. Hrášek je skvělým zdrojem bílkovin a vitamínů, a s výsadbou v únoru budete mít brzy sklizeň.

S příchodem únoru může začít vaše zahradnická sezóna s plnou parou. Vybrání vhodných plodin a příprava půdy jsou klíčovými kroky pro úspěšné pěstování. Sledujte místní podmínky a vybírejte odrůdy, které jsou přizpůsobeny vašemu regionu. S trochou péče a pozornosti můžete mít úspěšnou a plodnou zahradu i v chladných měsících.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist