Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Pěkné a funkční konstrukce z oceli

Lis 1208 Autor: Františka Podzimková

ocelove trubkyChcete na vaší zahradě nebo pozemku postavit jednoduchou stavbu, kterou chcete zhotovit co nejrychleji a nejlevněji? Ale zároveň vyžadujete vysokou nosnost, kvalitu a odolnost? Můžete jako stavební materiál použít ocelové konstrukce.

Ocel je velmi tvrdý materiál. Konkrétně slitina kovů kov. Získáváme ho tak, že slijeme železo, uhlík a jiné potřebné prvky. Proces výroby železa se nazývá metalurgický. Výsledkem je pak vysoce odolná a nosná konstrukce, která je vhodným základem pro většinu staveb. Díky těmto vlastnostem se ocel může využívat na nosné konstrukce. Její výhodou je to, že je opravdu pevná, ale zároveň ne tak těžká jako ostatní nosné materiály. Používá se v případě staticky náročných staveb, při stavbě mostů, nebo průmyslových hal.

Pokud se při stavbě budete snažit vyvarovat se nejčastějším chybám, se kterými vám jistě odborně poradí statik, není stavba pak už tak těžko realizovatelná. V podstatě po vyrobení konkrétních dílů, je stačí už jen smontovat.  Ocel se celkem snadno udržuje a má jistě větší trvanlivost, než ostatní materiály. Je sice potřeba se o ní starat, ale víceméně jen minimálně.

stainless steelOcelové konstrukce navíc skvěle vypadají. Působí moderně a použijete-li je na vhodnou část stavby, mohou bát považovány i jako takový doplněk. Ať už v exteriéru, či interiéru. Ačkoliv, v interiéru bytu by mohly působit až moc chladně.

Na vašem domě můžete pomocí ocelových konstrukcí zrealizovat například balkon, terasu, přístřešek, nebo nějakou pergolu. Takové méně viditelné jsou stropní, nebo dveřní překlady. Fungují dokonale a zároveň jednoduše. Jak už bylo výše zmíněno, manipulace a instalace je víceméně jednodušší, než u jiných materiálů.

V dnešní době se ocelové konstrukce hojně využívají při rekonstrukcích starších objektů.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist