Internetový hobby magazín

Menu

Zajímavosti

Nejnovější články

Péče o boty v zimním období: Jak ochránit obuv před sněhem a solí

Led 2415 Autor: Claudie Kornelová

Zima může být krásná, avšak pro naše boty to představuje výzvu. Sníh a sůl mohou na obuvi zanechat nevzhledné skvrny a způsobit opotřebení materiálu. S několika jednoduchými kroky a správnými prostředky můžete prodloužit životnost svých bot a udržet je v perfektním stavu i v nejchladnějším období.

obuv

Dbejte na to, aby byla vaše obuv neustále ošetřena a nedošlo tak k jejímu poškození. Zdroj foto: Pixabay.com – Hans

Impregnace

Nejprve investujte do kvalitního impregnačního spreje nebo vosku. Aplikujte jej na své boty před prvním použitím v zimě a pravidelně opakujte. Tím vytvoříte ochrannou bariéru proti vodě a sněhu, což zabrání pronikání vlhkosti dovnitř boty.

Pravidelné čištění

Po každém výletu do zimního prostředí očistěte své boty od sněhu a soli. Používejte kartáč nebo houbu, abyste odstranili zbytky sněhu a soli, které by mohly způsobit poškození povrchu. Udržujte své boty čisté, co nejčastěji to jde.

Použití ochranných nákrčníků

Pokud je to možné, zvažte nošení vysokých bot, které chrání nohu a spodní část nohavice před sněhem. Alternativně můžete používat nákrčníky, které mohou chránit vaše boty před vlhkostí a solí.

Rychlá reakce na mokré boty

Pokud jsou boty mokré, dejte jim šanci co nejdříve uschnout. Nenoste mokré boty, protože to může vést k deformaci materiálu nebo nežádoucímu zápachu. Vložte do bot noviny, které absorbují vlhkost, a umístěte je na vzduchotěsné místo.

bota

Pokud jsou boty mokré, vložte do nich například noviny. Zdroj foto: Pixabay.com – Alexa

Ošetření kožené obuvi

Pro kožené boty používejte kvalitní krém na obuv nebo vosk určený pro kožené materiály. Naneste tenkou vrstvu a počkejte, až se vsákne. Tím obnovíte lesk, hydrataci a ochranu proti vodě.

Pravidelná kontrola podrážky

Podrážka hraje klíčovou roli v prevenci skluzu na zasněžených nebo ledových površích. Pravidelně kontrolujte stav podrážky a čistěte ji od zamrzlého sněhu nebo ledu. Pokud jsou podrážky opotřebované, zvažte jejich výměnu.

Svou obuv vybírejte opatrně

Při nákupu zimní obuvi vybírejte takovou, která je vyrobena z voděodolných a odolných materiálů. Boty s gumovým nebo pryžovým spodkem jsou obzvláště vhodné pro chladné a mokré podmínky.

Pravidelné opravy a údržba

Průběžně sledujte stav svých bot a provádějte drobné opravy, jakmile zaznamenáte poškození. Může to zahrnovat lepení odlepených švů nebo opravy odřených míst.

S několika jednoduchými kroky můžete udržet svou obuv v optimálním stavu během zimního období. Péče o boty nejen prodlouží jejich životnost, ale také zajistí, že vám poskytnou spolehlivou ochranu a pohodlí v chladnějších měsících.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist