Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Paraziti lidí i zvířat-sametky

Říj 1002 Autor: Redakce

sametkySametky jsou nejrozšířenějším parazitem podzimu. Objevují se zejména u psů na měkkých kožních tkáních jako je meziprstí a okolí uší a očí. Velmi intenzivně svědí, pejsek se drbe a olizuje. Parazita poznáme podle oranžových teček v inkriminovaných místech. Dávejte pozor, klidně si vemte na pomoc lupu, protože jich může být jen pár a dospělci měří jen něco kolem jednoho milimetru.

sprej proti sametkámpes má samtekyZbavíme se jich aplikací speciálních sprejů, protože běžná antiparazitika proti blechám a klíšťatům nezabírají. Je vhodné hygienickým prostředkem nastříkat celý spodek pejska tak, aby došlo k úplné likvidaci tohoto parazita, který se dá chytit v běžném pohybu například ve vysoké trávě. Nejlepší je postříkat i pelíšek a další části bytu, kde se pes nejvíce zdržuje.

Sametky se dají jednoduše zaměnit s osinami, které se zabodnou do meziprstí a způsobují abscesy.

Lidově se sametkám nesprávně říká svilušky. Tyto drobné organizmy patří mezi roztoče. Zvířatům i lidem škodí především larvy, které se přichytí  na kůži, kterou rozrušuje a saje krev. Rozrušování pokožky má za následek zánětlivou nebo alergickou reakci. Na místě sání vzniká zarudnutí a následně i malý puchýřek.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist