Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Oživte svou zahradu pomocí dřevěné stavby

Čvc 1322 Autor: Aneta Skotníková

zahradni stavbyHorký letní den, pohoda na zahrádce, grilování s přáteli nebo jen relax či popíjení vychlazeného piva. To vše a mnoho dalšího máme spojené s naší zahrádkou, kde nejen přes léto, ale i při prvních jarních paprscích trávíme spoustu času. Abychom toto příjemné období trávili pohodlně, ale i stylově je zapotřebí kvalitní zahradní nábytek. Asi jako u všech výrobků je nejdůležitější, seznámit se s nabídkou více výrobců.

V první řadě zapomeňte na nehezky vypadající, nekvalitní plast, jehož životnost není moc dlouhá. Přednost byste měli dát nábytku z masivního dřeva. Pokud mu budete věnovat dostatečnou péči, bude vám dělat společnost dlouhá léta. Jeho trvanlivost závisí nejen na kvalitě dřeva, ale i na použitých spojích. Na venkovní nábytek je nejvhodnější dřevo z borovice nebo modřínu napuštěné lazurou. Jestli si zakládáte na skutečné kvalitě a chcete se vyvarovat natírání, dejte přednost exotickému hustému dřevu s vysokým množstvím pryskyřice.

altan na zahraduČasto užívanými dřevy jsou i exotický bambus a ratan. Na přední příčky oblíbenosti šplhá i hnědočervený eukalyptus, který je nutný na konci sezóny napustit impregnačním olejem. Z našich dřev se tomu exotickému nejvíce podobá akát.

Pokud jste tedy milovníkem venkovního posezení, nemusíte si ho užívat jen na terase. Vytvořte si dominantu zahrady. Třeba takový altán. Bytelná zahradní stavba, která je upevněna patkami nebo kotvami. Jeho půdorys může být ve tvaru čtverce nebo v zajímavějším provedení ve tvaru osmihranu. Altány mají plné zdi a jsou opatřeny dveřmi a okny. Nepříznivé počasí vás tedy nezaskočí.

Více otevřená stavba je besídka

Ze stran je zdobena mřížkami tzv. trelážovými výplety. Je to vzdušná stavba, která se hodí jako opora pro zeleň. Vhodné je například psí víno, vistárie nebo hrachory.

Pergola je lehká stavba z hranolových trámů

opora popinavekSloupy jsou zapuštěny do betonových patek. Střecha nemusí být vždy plná. Mohou ji tvořit jen trámy v pravidelných rozestupech. Pokud chcete být chráněni před deštěm, často se jako střecha používají polykarbonátové průhledné desky. Jestli se chcete úplně vyhnout slunečním paprskům, pořiďte si šindel.

Zahradní přístřešek se dá využít prakticky na cokoliv

Jako posezení, na skladování dřeva nebo na stání auta. Může být ze dřeva, ale i z cihel. Zajímavějšího dojmu docílíte užitím treláží. Střechu pak můžete postavit z polykarbonátových desek, z plechu nebo z klasické střešní krytiny, při jejíž koupi budete muset sáhnout hlouběji do kapsy.

Do zahradní architektury samozřejmě patří i nejrůznější zahradní domky sloužící jako úschovna nářadí. Opomenout také nemůžeme dětské prolézačky, vyvýšené domečky, které u domu s dětmi nesmějí chybět.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist