Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Osmý ročník ankety Kynolog roku 2017 má své vítěze

Bře 1801 Autor: Redakce

Na slavnostním galavečeru, který proběhl tuto sobotu, byla rozdána ocenění v celkem 22 kategoriích. Vítězkou se stala Tereza Králová, loňská mistryně světa v agility. Za nejsympatičtějšího kynologa zvolila veřejnost Kateřinu Malačkovou, vicemistryni světa v agility 2017. Soutěž oceňuje ty, kteří stojí za sportovními výkony svých psů. Oslavuje největší úspěchy českých kynologů v uplynulé sezóně.

 kynolog roku 2018

Slavnostní udílení cen probíhalo v pražském klubu MeetFactory. Večerem provázel moderátor Jonáš Novotný spolu s Jakubem Štýbrem, šéfredaktorem časopisu Psí sporty. Na livestreamu bylo tentokrát možné sledovat i živé vysílání. Tuto možnost využilo přes sedm tisíc diváků.

Největším úspěchem, který nakonec rozhodl o absolutním vítězovi, bylo zlato z Mistrovství světa v agility 2017 v kategorii Large a 2. místo ze soutěže družstev na European Open. Tento titul získala Tereza Králová s fenkou Say a právem tak získala ocenění Kynolog roku 2017. Zvláštní ocenění Kynologický počin roku 2017 připadlo Mistrovství světa v agility 2017, kterého se v říjnu v Liberci účastnilo kolem 500 závodníků se psy z více než 40 zemí z celého světa. Figurantem roku se stal Jaroslav Vyhnal. Kynologem roku 2017 za juniory byla zvolena Klára Kokešová a Roxi – juniorská vítězka European Open 2017.

První místa ve sportovních kategoriích

V kategorii dogdancing zvítězila Vanda Gregorová s Brandy. Tento tým se v loňském roce stal již podesáté v řadě mistrem ČR v kategorii Heelwork to Music. V dogfrisbee zvítězila Míša Andrová s Kimkou, které vybojovaly bronz na Mistrovství světa USDDN v distanční disciplíně Super Pro Toss & Fetch. Ve flyballe zvítězil tým The Rebels Hardcore. První místo v mondioringu patřilo Zdeňkovi Dadákovi s Barneym, mistrovi ČR belgických ovčáků 2017. V kategorii mushing, jízda se psím spřežením, porota ocenila Jiřího Vondráka a v individuálních musherských disciplínách Martinu Štěpánkovou, která vybojovala titul mistryně světa IFSS v ženském canicrossu. Disciplína obedience patřila Daně Valešové s Andromedou. Její Medy ve svých 10 letech získala již pátý titul mistryně ČR v této disciplíně. V pasení porota určila vítězkou Ivu Jílkovou a Dota a v záchranařině Evu Klemšovou s Kirou a Briou.  Ve sportovní kynologii nejvíce zabodoval Marek Černý s Orexem.

Vítězové – junioři

Agility – Klára Kokešová a Roxi, Dogdancing – Eliška Beránková a Speedy, Dogfrisbee – Martina Bolehovská a Bejlinka, Mushing (individuální disciplíny) – Matilda Ježková a Kaisa, Obedience – Michaela Míčová a Acey-Ducey Zip Zap, Sportovní kynologie (stopy, poslušnost a obrana) – Marek Hytych a Messi. Veškeré výsledky naleznete na webu www.kynologroku.cz.

O čem je anketa Kynolog roku

Anketu Kynolog roku organizuje společnost VAFO PRAHA s.r.o., přední český výrobce superprémiových krmiv Brit pro domácí mazlíčky. Odborná porota vybírala vítěze ze 73 nominovaných kynologů (55 dospělých a 18 juniorů) v každé z 11 sportovních kategorií a z 6 juniorských. Porota ze sportovní kynologie zvolila i Figuranta roku a z vítězů jednotlivých sportovních kategorií i Kynologa roku – Juniora roku a Absolutního vítěze 2017. Veřejnost hlasovala napříč sportovními disciplínami od 2. ledna do 2. února 2018 pro Nejsympatičtějšího kynologa roku.

Sportovní kategorie zahrnovaly agility, dogdancing, dogfrisbee, flyball, mondioring, mushing – spřežení, mushing – individuální disciplíny, obedience, pasení, sportovní kynologii a záchranařinu. Junioři soutěžili v těchto šesti kategoriích: agility, dogdancing, dogfrisbee, mushing – individuální disciplíny, obedience a sportovní kynologie. Partner ankety, časopis Psí sporty, uděluje ocenění Kynologický počin roku, které je určené konkrétní osobě, pořadateli závodu či iniciátorovi obdivuhodného počinu.

kynolog roku 2018 vitezove

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Led 2020>>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist