Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Osivo pro krásný trávník

Čvn 1130 Autor: Redakce

osivo travaPokud potřebujete trávník rychle, bez čekání, plevelů a vždy se zaručeným výsledkem, určitě zauvažujte o travních kobercích. Tráva je pěstována ve školkách podobně jako semenáčky jehličnanů. Travní koberec je pravidelně zavlažován, sekán a válcován, proto ho lze následně odříznout, srolovat a prodávat. Jeho cena ovšem často předčí i ta nejhorší očekávání. Ještě více si připlatíte, pokud je trávník ošetřen proti plísni a samozřejmě za odbornou pokládku.

Vypěstujte si vlastní trávník díky kvalitnímu osivu

Základem kvalitního trávníku je připravená půda a výběr vhodného osiva. Na výběr máte z několika druhů, které vám krátce představíme. Na každou lokalitu se totiž hodí jiné osivo- brát musíte v úvahu zejména složení jednotlivých osiv. Druhy trav jsou většinou odborníky vybírány podle vlastností, jako je rychlost vzcházení, schopnost regenerace, mohutnost a výška rostliny, šíře listové čepele, odolnost vůči suchu, vlhku, chorobám, zastínění apod.  Jedině když budete respektovat nároky daných trav, pak může být výsledek 100% a váš trávník ukázkový.

Luční travní směsi

Tyto travní směsi se hodí pro zatravňování luk, pastvin a porostů určených především pro produkci sena. V osivu najdete vytrvalé odolné trávy s vyšší tvorbou zelené hmoty a příměsí jetele nebo vojtěšky.

Travní směsi na zahrady

Do zahrad nebo parků se hodí standardní, parkové, hřištní nebo zahradní směsi. Vše je závislé na lokalitě. Pokud chcete osít velmi suchá stanoviště, doporučujeme travní směsi do suchého prostředí. Travní směs do sucha je určená pro suchá slunečná stanoviště. Nedostatek vláhy by neumožňoval prosperitu klasických trávníků. Toto osivo vzchází 20 až 40 dnů a dobře přečkává sucho a mírnou zátěž.

Krásně zatravněné plochy ale můžete mít i ve stínu díky travní směsi Stín. Trávník pak snáší částečné zastínění (případ západních a severních svahů) a dobře roste i pod stromy.

Speciální travní směsi

Existují i travní směsi, které se hodí pro obnovu poškozených trávníků na všech plochách. Trávník může být zničený mechem, plísní sněžnou nebo odumře v důsledku očůrávání zvířaty. Zničená místa vyryjte, zasypejte novým substrátem a poházejte semínky speciální travní směsi. Asi vás nepřekvapí, že složení této travní směsi umožní rychlé oživení trávníku. Brzy ani nepoznáte, kde byl trávník dosetý.

Travní směs golfová se hodí pro všechny domácí nebo reprezentativní trávníky. Jde o poměrně drahé osivo, které ale umožňuje vypěstovat exkluzivní anglický trávník. Tyto trávníky jsou husté, sytě zelené a snášejí i krátké sečení. Nezapomeňte je ale pravidelně kropit a hnojit.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist