Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Osázení rostlin kolem altánu

Srp 1103 Autor: Ing. Dita Kaplanová

osazeni altanuPři osazování moderního altánu je použit materiál studených barev. To znamená břidlice, andezit, čedič a kov. Střechu pokrývá bitumenový šindel červené barvy. Podlahu altánu vyplňují andezitové plotny. Andezit je navržen i na příchozí cestě k altánu ve formě šlapáků umístěných v trávníku. Na zadní straně altánu je vybudovaná zídka z břidlice, na kterou navazuje krb. V letní kuchyni nesmí chybět pracovní deska se dřezem a   úložným prostorem, také z břidlice. Zahradní nábytek je zde doporučen z chladného kovu.

krb v altanuOsázení kolem altánu je v tomto případě zvolen v moderním stylu. V polostinném koutku vedle altánku se krásně vyjímá soliterní jedlovec (Tsuga canadensis Pendula), doplněný velkých čedičovým kamenem. Vpředu nás zaujme červenolistý javor (Acer palmatum Tamukeyana)charakteristický svým mnohapatrovým habitem,  s podsadbou vřesů a vřesovců (Calluna spp., Erica spp.). Vřesoviště doplňují rododendrony (Rhododendron spp.), kvetoucí od jara až do léta, dále pak červeně kvetoucí skimie (Skimmia japonica Rubella) a bíle kvetoucí pieris (Pieris floribunda). V pozadí zídky nás v létě svými bujnými květy potěší hortenzie (Hortenzia macrophyla). Z trvalek zde jsou zastoupeny modrofialově kvetoucí  bohyšky (Hosta spp.), žlutá třezalka (Hypericum calycinum )a fialová čechrava (Astilbe x arendsii). Na protější slunečné straně tvoří dominantu bonsajovitě rostoucí jílm ( Ulmus Jacqueline Hillier), pro jeho zvelebení k němu přidáme velké čedičové kameny.

orechokridlec s panasovanymi listyPro podzimní dekorační charakter jsou zde traviny Miscanthus  sinensis a Pennisetum alopecuroides. Jako jehličnan se nám představuje kleč (Pinus mugo var. pumilio). Z trvalek má zde zastoupení šedivý list čistece (Stachys byzantina Silver Carpet), rozchodník (Sedum spectabile a Sedum acre), trávnička ( Armeria maritima). Modrým květem pokryje svou plochu ořechokřídlec (Caryoperis x  clandonensis) a červeným listem  vajgelie (Weigelia purpurea Nana) Dlouho nám v létě pokvete mochna (Potentilla fruticosa). Za zídkou se v červenci objeví květy ibyšku (Hibiscus syriacus). Wistaria floribunda, to je rostlina, kterou necháme popnout altánek. Nesmí nám chybět koutek s bylinkami na vaření doplněný o levanduli ( Lavandula angustifolia), která nám místo krásně provoní. Oba záhony jsou doplněny kůrou a dekoračním oblázkem.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist