Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Originální nábytek z palet

Zář 1829 Autor: Redakce

Jsme národ kutilů, o tom asi není třeba vůbec diskutovat. Tak proč v sobě neprobudit tvořivého ducha a nevybavit si nové bydlení originálním nábytkem z palet, který si dokonce můžete sami vytvořit? Vaše bydlení tak bude rozhodně velmi originální a vaše chování bude navíc i velmi ekologické, což je v poslední době velmi diskutované téma.

nabytek z palet

Proč uvažovat o nábytku z palet?

První důvod, proč začít o takovém nábytku uvažovat je originalita. Velké obchodní řetězce nabízejí vesměs to samé zboží a doma ho má každý druhý. Pokud cítíte, že toto není nic pro vás a velmi toužíte po něčem originálním, palety mohou být to pravé. Samozřejmě, že pokud toužíte po originalitě, můžete si nechat vyrobit třeba i nábytek na míru, ale to bývá opravdu velmi nákladné. A tak se dostáváme ke druhému důvodu, který může přesvědčit velkou většinu z vás. Nábytek z palet je totiž poměrně levný, natož pokud se do jeho výroby pustíte sami. A poslední důvod, který také může někoho přesvědčit je pohled ze strany ekologie. Tento nábytek doslova splňuje pravidla udržitelného rozvoje na naší planetě.

Kde palety sehnat?

Pokud jste se pro tento typ nábytku rozhodli, přichází zásadní otázka a to, kde vhodné palety sehnat? A jsou vhodné všechny, nebo je lepší se některým raději vyhnout? Nejlepší a nejrychlejší způsob, jak se k paletám dostat, je pohledat, zda se ve vašem okolí nachází nějaká výkupna palet. Pokud takovou najdete, rozhodně ji navštivte. Pozor, neberte hned první paletu, kterou uvidíte. Je velmi důležité je důkladně prozkoumat. Nikdy si neberte takovou, která je viditelně poškozená. Paleta vždy musí být kvalitní a hlavně pevná. V takových výkupnách si budete vybírat z palet použitých, a právě díky tomu budete splňovat i ekologickou stránku věci. Palety si můžete vybrat z několika rozměrů, záleží jen na tom, jaký se vám bude hodit. Další aspekt, kterým se palety liší, je jejich nosnost, která zpravidla začíná na 50 kilogramech.

kde sehnat palety

Co si z palet můžete vytvořit?

Zde opravdu záleží jen na vaší fantazii, protože vytvořit si můžete téměř vše. Z palet není problém udělat konferenční stolek, křeslo, police, botník ale třeba i postel. Záleží jen na tom, co by se vám z palet nejvíce líbilo, nebo také na tom, na co si troufnete.
Má nábytek z palet nějaké nevýhody?
Téměř vše má jisté výhody ale také nevýhody. Jinak tomu není ani v případě nábytku z palet. Možná ale budete sami překvapení, že nevýhod opravdu není mnoho. Snad opravdu jedinou je to, že na paletovém nábytku se více zachytává prach a bohužel z něj jde špatně také otřít. A za hlavní výhodu můžeme považovat cenu, originalitu a také to, že takový nábytek půjde poměrně snadno opravit.

Na výrobu se pořádně připravte

Pokud už máte palety doma, můžete se pomalu pustit do práce. Začněte tím, že si palety naskládáte tak, jak by měly být ve finále. Palety si také můžete očíslovat, abyste dobře věděli, která kam přijde. Pokud máte tento rozvrh hotový, je třeba palety dobře připravit. Nejprve tedy ze všech vyndejte vše, co do nich nepatří. Odstraňte tedy hřebíky, sponky a brusným papírem ztupte hrany a také vrchní část prken. Hlavním důvodem je to, aby z palet nekoukaly žádné třísky ani nic podobného. Dalším a posledním krokem je impregnace a natření. Impregnaci nepodceňte hlavně v případě, že nábytek budete mít venku. Pokud ho ale budete mít doma, i tak je dobré ošetřit ho proti škůdcům. A poslední krok bude natření palet na vámi požadovanou barvu a je hotovo.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist