Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Orchideje na podzim

Lis 1120 Autor: Redakce

presazovani orchidejeOrchideje ve většině domácností strádají. Bílý povlak na substrátu naznačuje jeho zasolení, což orchideje nesnáší a je nutné je přesadit. Přesazujeme také v případě, že vzdušné kořeny nemají prostor pro další růst.

Celý květináč ponoříme do vlažné vody, tím se uvolní substrát a kořeny, dále odstraníme přebytečný substrát a odumřelé kořeny.

Zvolíme stejný nebo jen o málo větší průhledný květináč (vzdušné kořeny potřebují světlo). Pokud použijeme substrát na orchideje, už nepřidáváme žádná hnojiva. Poprvé hnojíme cca za 2 měsíce buď listovými balzámy, nebo tekutými hnojivy formou zálivky. Můžete použít také tyčinková hnojiva s působností 2-3 měsíce. V období podzimu a zimy je vzduch v interiéru suchý, a proto orchideje každý den rosíme.

pestovani orchidejiTřebaže se v našich podmínkách v interiéru nejvíce pěstují orchideje Phalaenopsis, druhů orchidejí je velmi mnoho a každá má trochu jiné pěstební nároky. Pokud se o druzích čeledi vstavačovitých chcete dozvědět více, určitě doporučujeme knihu Orchideje od A do Z. Jedná se o praktickou publikaci a vhodný vánoční dárek pro všechny milovníky orchidejí. Dozvíte se zde informace o přirozených stanovištích, růstových formách, rozšíření a nejdůležitějších vlastnostech orchidejí. Kniha obsahuje krásné fotografie různých druhů orchidejí, které jsou řazeny podle botanických jmen rodů.

V knize se dále dozvíte témata, jako jsou rozšíření daných druhů v přírodě, růstové formy, tvary a barvy květů. Kniha popisuje i zvláštnosti, tipy a rady pro pěstování orchidejí, aby se jim dobře dařilo a krásně a dlouho kvetly.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist