Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Optimalizujte využití prostoru vašeho bytu pomocí pojízdných dveří

Bře 1423 Autor: Redakce

Klasické otevírání dveří se nedá napasovat do každého prostoru. Pokud jsou prostory stísněné, majitel uvítá každý ušetřený prostor, který se dá využít jinak než jen jako „hluché místo“ pro otevírání dveří. Abyste mohli dveře pohodlně užívat, nestačí totiž pouze nezbytný prostor potřebný pro otevření, nýbrž musíte počítat i s určitou rezervou.

Jak tedy tento problém vyřešit?

posuvne dvereJednoduchým, efektivním a ještě k tomu elegantním řešením jsou posuvné dveře. Jedná se o maximálně praktický typ dveří. Díky pokročilým technologiím se rozhodně nemusíte bát žádných zádrhelů či technických poruch o nic více, než u klasického otevírání dveří. Nemusíte se obávat ani manipulace. Vše funguje hladce a manipulace s pojízdnými dveřmi je opravdu lehká.

V některých případech nevolíme posuvné dveře jen kvůli šetření prostoru. Spousta z nás je volí i pro to, že jsou snadno zhotovitelné například v celoproskleném provedení. Jiný důvod může být také celkové působení v interiéru. Přiznejme si to, posuvné dveře zkrátka působí elegantněji, originálněji i vzdušněji. Velmi oblíbené jsou také při oddělování interiéru a exteriéru. I když jsou jejich rozměry větší, než je obvyklé, na manipulaci s nimi to nepociťujeme.

Co udělat pro zajištění plné funkčnosti a dlouhé životnosti?

posuvne dvereNejpodstatnější je volba kvalitních stavebních pouzder. Ta slouží k plynulému a bezproblémovému posouvání dveří. Pouzdra zasazujeme do sádrokartonových či zděných konstrukcí, kde jsou pevně uchycena tak, aby k otevírání mohla spolehlivě sloužit. Na každém jednotlivém typu pouzdra najdete popisku, která určuje, do jakého typu příčky se výrobek hodí. Materiálem, který je na výrobu pouzder používán, je pozinkovaný plech. Tento odolný a trvanlivý materiál bude svou funkci plnit i desítky let.

Nepodceňujte výběr posuvných dveří i pouzder, do kterých je vkládáte. Vždy raději koukejte na kvalitu, reference a tradici výrobce. Zejména v této oblasti se rozhodně neoplatí upřednostňovat cenu nad kvalitou. Všeobecně radíme důvěřovat (nejlépe tuzemským) firmám, které mají tradici výroby alespoň 5 let. V žádném případě nekupujte čínské, ani polské výrobky. A spoléhejte pouze na firmy, které ve svých službách nabízejí profesionální instalaci.

Při výběru konkrétního stavebního pouzdra je velmi důležité dbát na jeho tloušťku. Právě ta nejčastěji určuje typ dveří, které se do ní mohou vsadit. Jiná tloušťka bude pro dveře dvoukřídlé a jiná pro jednokřídlé. Rozdílná bude také pro plné či prosklené dveře.

Která pouzdra tedy doporučit?

posuvne dvereZa nás jednoznačně doporučujeme stavební pouzdra JAP. Skvěle optimalizují prostor vašeho bytu a z několika typů, které jsou k dispozici, si jistě vyberete ten, který zrovna hledáte. Například typ STANDARD je určen pro jednokřídlé posuvné dveře a KOMFORT pro dvoukřídlé. Dvojitou kapsu pro dvoje jednokřídlé dveře má typ UNIBOX a PARALLEL. S typem PARALLEL je možné dveře zavírat teleskopicky.

Na stejné úrovni jsou i stavební pouzdra ECLISSE. I zde najdete celou řadu modelů pro všechna řešení posuvných dveří. Na pouzdra ECLISSE se vztahuje dvanáctiletá záruka. 100% se tedy můžete spolehnout na jejich kvalitu a funkčnost.

U obou firem platí to, že pouzdra jsou vyráběna podle ČSN a pasují tedy na veškeré typy posuvných dveří od všech českých výrobců (např. Sapelli, CAG, PORTA Doors). Není také žádný problém se speciálním přáním. Pokud vám žádný z nabízených rozměrů nevyhovuje, objednejte si vlastní atypické rozměry. Montáž je velmi jednoduchá a technologie provedení spolehlivá a bezhlučná.

Základní typy pouzder se samozřejmě vždy nacházejí na skladě. A doprava všech těchto druhů pouzder je zdarma po celé České republice. Navíc je vám k dispozici odborný tým, který vám poradí s problémy týkajícími se jak praktičnosti, tak technologie. Tak na co ještě čekáte?

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist