Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Okrasné trávy v zahradě

Říj 1025 Autor: Redakce

soliterní trávyTrávy jsou u nás sázeny především solitérně, třeba mezi kameny nebo do skalky. Jde je ale vysadit i mezi trvalky. Pak provzdušní záhon a dodají placu romantický vzhled.

Protože jsou trávy nenáročné a potřebují zalívat jen při hodně velké suchu, jejich výsadba se doporuče i do svahů. Pak nemusíte pozemek složitě sekat a trávy tam budou opravdu hodně dekorativní.

Výsadba travin se provádí na jaře nebo na podzim, protože je dostatek přirozené vláhy. Ale v případě, že nestihnete výsadbu v doporučované období, je možno traviny sázet i v létě. Protože jsou trávy vytrvalé až dlouhověké, je péče o ně opravdu nenáročné. Navíc mohou plnit  funkci zpevnění břehu jezírka, provzdušnění záhonků a samozřejměý je i jejich estetický vzhled v okolí kamenů.

Hodí se do klasických i moderních zahrad. Mezi základní druhy trav řadí laická veřejnost i kavyly, šáchory či suchopýry. Jde o jinou rostlinnou čeleď, ale pěstování je obdobné jako u trav.

Některé druhy rodu ozdobnice mahou měnit barvu v závislosti na ročním období. Vaše zahrada pak bude za opravdovou barevnou krásku. trávy na zahraděNejen barevné trávy lze sušit pro podzimní dekorace. Takto usušené trávy Vám budou dělat radost i v bytě, nejen na zahradě.

Základní druhy nejoblíbenějších trav a jejich příbuzných

  • zaječí ocásek (Lagurus ovatus)
  • vousatec vlnatý (Pennisetum villosum)
  • kavyl obrovský (Stipa gigantea)
  • třeslice prostřední (Briza media)
  • ječmen hřivnatý (Hordeum jubatum)
  • kavyl péřovitý (Stipa tenuissima)

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist