Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Okrasné ryby do jezírka

Čvc 1131 Autor: Redakce

koi-karasiRyby vybíráme podle toho, zda máme jezírko či rybníček s kompletní filtrací se vzduchováním nebo bez filtrace a nebo jezírko zcela přírodní. Nejméně náročný jsou různé druhy karasů. Jednotlivé barvené druhy snášejí i letní prohřívání jezírka a snížený obsah kyslíku. Jeseteři a koi kapři potřebují vzduchování nebo alespoň přívod vody.

Když ryby nakoupíte, musíte je náležitě převážet. Vhodný je dvojitý plastový pytel, s kyslíkovými tabletkami. Takto lze rybu převážet až 2-3 dny, jesetera jen jeden den. Ryby krmíme až po vysazení nejlépe plnohodnotnými krmivy, kterými krmíme po celý rok. Je to mnohem výhodnější než sypat do jezírka chleba. Rybky navíc vyžerou larvy patentek a komárů. To je hlavní důvod, proč roste zájem o tyto ryby. Dále barevná škála je tak rozmanitá, že jde o uklidňující prvek v zahradě.

Asijské zahrady, ale moderní zahrady všeobecně, jsou dnes spojovány s vodou běžně a každý touží po kousku vodní plochy na vlastní zahradě. Všeobecně platí, že na každých 1000 litrů vody v jezírku má být cca 10 ryb.

Koi kapři

Koi je japonský výraz pro kapra. V pravém překladu je tedy koi kapr v češtině kapr kapr. A opravdu se jedná o kapra podobného našim kaprům, jsou jen barevně rozliční. Cena koi kaprů se liší podle velikosti mladých ryb a jejich vybarvení (mohou být jednobarevní nebo flekatí v barvách bílá, žlutá, červená, zlatá, modrá, černá stříbřitá).

Koi kapr je vhodný do větších nádrží s filtrací a vzduchováním nebo vodním přepadem. To může mnoho majitelů jezírek odradit podobně jako cena, která se pohybuje od stovek korun až po několik tisícovek za speciálně zbarvené jedince. Nakupujte pokud možno rybky o velikosti cca 15 cm, které jsou dobře aklimatizováni na naše podmíky. Proto raději vybírejte české odchovy a neupřednostňujte dovoz.

Koi kapři se krmí krmivem pro zahradní jezírka-a to celoročně. Takto lze zamezit rozrývání dna. Koi kapři často ničí lekníny a další vodní rostliny. Vířením také dochází k zákalu vody. Na výběr máte ze 13ti hlavních kategorií, z nichž jsou u nás nejznámější:

 • Bekko
 • Goshiki
 • Kohaku
 • Komoro
 • Showa Sanshoku
 • Taisho sanke
 • Utsurimono

Barevní karasi

Jde o poměrně nenáročné rybky,  které mohou mít podobná zbarvení jako koi kapři a laik je jen těžko rozezná, protože mohou dorůstat až 30 cm. Jejich cena je také nepoměrně nižší, dají se sehnat již od 30 Kč. Větší jedinci stojí kolem stokoruny.

Karas zlatý nevyžaduje vzduchovadlo ani filtraci, krmit můžete chlebem nebo krmením pro jezírkové rybky. Tato barevná ryba (k dostání ve zlaté, bílé, žluté či sytě červené formě) se snadno rozmnožuje a je okrasou i dosti neudržovaných vodních ploch. Zde se živí vodními larvami, planktonem a vláknitými řasami. Tím přispívá k udržování čisté vody.

Další druhy okrasných rybek

 • Závojnatka
 • Šubunkin
 • Jeseter
 • Jelec jesen zlatý
 • Perlín zlatý
 • Lín zlatý

Fotogalerie-okrasné ryby

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

2 reakce na Okrasné ryby do jezírka
 • Jiri 24.6.2021 (18:15)

  Dobrý den máme jezírko o objemu cca.150 l. Je v něm 6.karasu zlatých červených.Dal jsem tam dle návodu necelych 10 ml.ALGOREMU ROZREDIL VODOU NASLEDNE VYLIL DO JEZIRKA.PO ZHRUBA 2 HOD.SE RYBICKY ZACALI CHOVAT DIVNE BYLI JAKOBY MALATNE TESNE POD HLADINOU DOKONCE JEDNA MI VYSKOCILA NAD HLADINU CO JE SPATNE DEKUJI

 • Lynn_Schneider 6.7.2018 (09:54)

  Aktivátor je prodáván v lahvičce o obsahu 50 ml. Dynamite se vyrábí pouze v tekuté formě. Vyvarujte se padělkům a kupujte aktivátor Dynamite pouze u oficiálního prodejce na tomto webu! Pro lov nedravých ryb smíchejte 25 ml s návnadou, kterou obvykle používáte. reference Jedná se o speciální sprej, který má ve svém složení látky, které způsobují těžký hlad v rybách a lákají ji z nejvzdálenějších míst na řece. Stačí stačit sprej na háček s návnadou, protože za pár minut poblíž vašeho místa bude spousta ryb z okolí nádrže.

Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist