Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Odpuzovače komárů

Dub 1127 Autor: Redakce

Všichni se těší na léto, ale to s sebou nese i nepříjemnosti jako je bodavý hmyz, proto společnost AllServices vám přináší novinku a hit této letní sezony tím jsou odpuzovače komárů Acti Power Trap, je nový revoluční lapač na komáry. Tato novinka na českém trhu má v USA obrovský úspěch, používá se tam desítky let. Revoluční je proto, že napodobuje stimulanty, které komáři sledují, když se snaží najít hostitele, na kterém by mohli parazitovat. Tyto stimulanty jsou CO2, teplo a vlhko (běžně vylučované člověkem), a dále Activix. Jde o směs látek uvnitř zařízení, která rovněž dráždí hmyzí čichové buňky.

Model MT 250 Plus

lapač komárůTento lapač komárů má dosah asi 4000 metrů čtverečních a využívá jako zdroj energie elektřinu přiváděnou napájecím kabelem a propan butanový plyn z plynových lahví běžně používaných při kempování. Elektřina pohání ventilátor a elektrické části zařízení. Propan butan slouží jako palivo, které umožňuje chemickou reakci uvnitř zařízení. Zařízení je vybaveno exkluzívním platinovým katalyzátorem, který při spalování mění atmosférický kyslík spolu s propan butanem na oxid uhličitý a vodu.

Tak jako při každém spalování, i při této chemické reakci vzniká energie, která se uvolňuje ve formě tepla (exotermická reakce). Při této reakci vznikají stejné produkty, jaké běžně vylučují teplokrevní živočichové, jako jsou savci, včetně lidí, dýcháním a potem. Všechny takové látky jsou pro bodavý krvelačný hmyz velmi lákavé.

odpuzovač komárůDalším stimulantem, kterým se komáři při hledání kořisti řídí, je pach. Hmyz dokáže zachytit molekuly pachu až do vzdálenosti několika kilometrů. Lapač Acti Power Trap je vybaven speciální látkou, která tento stimulant napodobuje. Jde o směs karboxylových kyselin a amoniaku, která je pro komáry neodolatelná.

Barva lapače a diod uvnitř zařízení byla zvolena tak, aby se na krátkou vzdálenost ještě zvýšila jeho vizuální přitažlivost. Hmyz, který se přiblíží do bezprostřední blízkosti lapače, je prudce vtažen ventilátorem do trychtýře. Většina komárů zahyne po nárazu do stěny trychtýře. Hmyz, který nezahyne při nárazu spadne do nádoby na komáry, kde rychle dochází k jeho dehydrataci a následnému úhynu.

V příštím článku se dozvíte vše o kapesním přenosném odpuzovači komárů.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Odpuzovače komárů
  • JIRI 1.3.2015 (15:06)

    Dobrý den vazeni zajimalo by mnne kde je mozne tento pristroj MT 250 plus zakoupit a jaka je jeho cena
    Predem dekuji za odpoved
    Jiri Hajek

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist