Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Ochrana rostlin před příchodem zimy

Říj 1214 Autor: Redakce

Přichází podzim a příroda a rostliny se chystají na období, kdy si mohou odpočinout. Během podzimu přecházejí z aktivního do pasivního, zimního období. Rostliny definitivně odkvétají a stromy shazují listí. Ještě před začátkem listopadu je však nutné rostliny preventivně ošetřit. Ošetření by mělo být co nejefektivnější, ale zároveň co nejvíce šetrné. Rostliny ošetřujeme zejména proto, aby zimní období bez výrazných problémů a známek poškození, přečkaly. S přicházejícím jarem by totiž měli být jako znovuzrozené, čerstvé, svěží a plné energie.

Jak tedy ale rostliny, zejména stromy bezpečně předpřipravit na zimu?

postrik stromu na podzimOvocné stromy bychom měli již od poloviny října, ještě předtím, než listí úplně všechno opadá, přestříkat roztokem s močovinou. 

Močovina je preventivní opatření před strupovitostí.

Později, když je listí už všechno opadané, je vhodné strom ošetřit přípravkem Kocide 2000 s obsahem mědi. To zase pomůže stromu odolávat houbovitým chorobám skrz celou zimu. Aby však ošetření bylo spolehlivé, nesmíme ho zapomenout aplikovat i na jaře, kdy začnou rašit první pupeny. A to sice tak minimálně dvakrát.

Samozřejmě existuje ještě spousta dalších pomocných přípravků, které jsou vždy zaměřeny proti jednomu škůdci, nebo jedné nemoci. Na každý typ stromů totiž číhají rozdílná nebezpečí. Třeba peckovicím hrozí kadeřavění listů, nejčastěji se to vyskytuje u broskvoní. I zde je důležité aplikovat roztok s obsahem mědi na jaře i na podzim. Jádroviny může ohrožovat zase  moniliová hniloba. Další výraznou hrozbou může být hraboš polní. Nebezpečí jeho ohrožování zjistíte snadno podle počtu nor na určité výměře pozemku.

Ošetření před příchodem zimy nepodceňte a raději se včas informujte a zařiďte, dokud na to je čas a možnost.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist