Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Obranné pepřové spreje

Lis 1209 Autor: Redakce

V dnešním článku výjimečně nebudeme řešit dům, byt, ani zahradu. Řeč totiž bude o velmi užitečné pomůcce, tedy o pepřových sprejích, které jsou vhodné na obranu proti lidem, ale také proti zvířatům. Pepřový sprej je pravděpodobně nejčastěji pořizovaný prostředek pro sebeobranu. I když bydlíte v relativně bezpečné lokalitě, čas od času se může stát, že se ze zahrádky vracíte už za tmy. To stejné platí i pro všechny, kteří venčí pejsky. V zimním období se stmívá velmi brzy, a pokud jdete psa venčit v pozdnějších odpoledních hodinách, jistě se budete cítit mnohem lépe, pokud budete mít v kapse tohoto malého pomocníka. Nejen, že se budete cítit mnohem lépe, ale v žádném případě vás násilník zastihne nepřipravené.

Pepřové obranné spreje se navíc vyrábějí v mnoha provedeních, takže si vybrat může opravdu každý. Dívky, ženy, senioři a handicapovaní občané se často a velmi snadno se stávají obětmi násilné nebo majetkové trestné činnosti. Právě pro ženy jsou velmi vhodné miniaturní obranné spreje v provedení psacího pera, zapalovače nebo rtěnky, což nebudí pozornost útočníka a navíc se vejdou i do sebemenší kabelky i do každé kapsy. Velmi vyhledávané jsou také sprejové svítilny TORNADO a HURICANE, které kombinují oslepující účinek led diody a pepřového spreje. Výhoda této dvojkombinace je, že za tmy si led svítilnou posvítíte na útočníka, bez problémů zamíříte a spustíte plyn. A že jsou tyto spreje opravdu pro každého, podporuje fakt, že cena sprejů začíná na 35 Kč a doba jejich použitelnosti (expirace) je 2 až 3 roky.

Všeobecně se obranné spreje dělí na CS a OC spreje. OC spreje jsou pepřové spreje, které používáme pro obranu jak proti lidem, tak proti zvířatům. Když už jsme nakousli téma sprejů proti zvířatům, ty jistě využije nejeden pošťák, ale také majitel psíka. Nejednou se totiž stalo, že psíka napadne jiný pes a vy jste proti jeho útoku bezmocní. Posprejujte agresivního psa a vašeho odneste do bezpečí. Všichni majitelé zejména malých psíků mi dají za pravdu, že cena spreje je velmi nízká oproti těm nervům, které byste měli ze psí rvačky. To už vůbec nebudeme uvažovat účet za veterináře. Příkladem sprejů proti psům může být ANTI HUND, nebo třeba NATO EXTREME.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist